Sonbahar Tatili İçin 4 Etkileyici Yer

Sonbahar Tatili İçin 4 Etkileyici Yer

Tatil planları, genellikle yaz aylarında yapılır. Ancak bazen zamanın yetersizliği, işlerin yoğunluğundan dolayı yaz ayları boyunca da çalışılmak zorunda kalınabilir. Böylesi durumlarda yapılabilecek en güzel şey, sonbahar aylarını bekleme olacaktır.

Türkiye’nin popüler tatil beldeleri haricinde, sakin ve bir o kadar da sempatik yerleri vardır. Bazıları isimlerini sık sık duyururlar ancak bazı yerler ise gizemlilik yönlerini korumayı daha çok severler. Bu yazımızda, yaz aylarında tatil yapamayanlar için fırsat niteliğinde olabilecek 4 etkileyici yer hakkında bilgi vereceğiz. Şimdiden bavullarınızı hazırlayın, biletbayi.com web sitesinin kampanyalı uçak bileti ayrıcalıklarını inceleyerek yerinizi ayırtın.

Yaz Tatili Yapamayanlara 4 Harika Sonbahar Rotası

Sonbahar Tatili İçin 4 Etkileyici Yer

  1. Mardin

Gizemli ve tarihi geçmişi uzun yönüyle ön plana çıkan Mardin, sonbahar tatili için 4 etkileyici yerin ilkidir. Yaz aylarından yeni çıkıldığı bu vakitlerde, Mardin, hâlâ sıcaklığını koruyor olacaktır. Yöresel yemekleri, antik kentleri, manastır ve kiliseleri, Bakırcılar Çarşısı ve kendine has kültürü ile ön plana çıkan bu gizemli şehirde, farklı bir deneyim yakalayacağınızdan emin olabilirsiniz. Kızıltepe’nin antik yerleri, Nusaybin’in tarihi camileri, Yeşilli’nin adı gibi yeşil alanları, sonbahar tatilinize renk katacaktır. Lütfen okuyun : Hoşgörü Kenti Mardin

Sonbahar Tatili İçin 4 Etkileyici Yer

2. Kapadokya

Deneyiminizde farklı bir yön kazandırmak ve en iyi şekilde tatilinizi değerlendirmek için tercihleriniz arasına almanızı önerdiğimiz yerlerden biri de Kapadokya’dır. Nevşehir işinde bulunan antik Kapadokya tarihi, bazı kaynaklara göre 60 milyon yıl öncesine uzanıyor. Zulüm ve baskıdan kurtulmak için buraya göç eden Hristiyanlar, burada yeraltı şehri ve kiliseleri kurmuşlar. Bugün kurulan bu yeraltı şehri, turistler için görsel bir şölen sunuyor. Tabi Peribacaları ve balon turu keyfini de değerlendirmeden dönmeyin deriz.

Aksaray Ziyaretinde Görmeniz Gereken 4 Yer

Sonbahar Tatili İçin 4 Etkileyici Yer

  1. Safranbolu

18 nci yüzyıl Osmanlı mimarisinin izlerini yakından görmek isteyenler için kaçınılmaz bir fırsat sunan Safranbolu, Karabük iline bağlı bir ilçedir. UNESCO (dünya mirasları listesi)’da yer alan Safranbolu, mimari yapısı, doğal güzellikleri, sanat mağazaları ile misafirlerine büyüleyici bir güzellik sunuyor. Sonbahar tatilinizi daha otantik ve nostaljik bir havada değerlendirmek için kesinlikle Karadeniz’in 90 km. güneyinde, Ankara’nın 231 km. kuzeyinde yer alan Safranbolu’yu görmenizi öneririz.

11 Adımda Erken Rezervasyon Nasıl Yapılır?

  1. Ayvalık

Balıkesir’in en çok turist çeken ilçelerinden Ayvalık, saklı kalmış cennet görünümü ile misafirlerini yılın her mevsiminde ağırlamaya devam ediyor. Sonbahar tatili için etkileyici 4 yer arasında yer alan bu tarihi ilçe Marmara bölgesinde kalan Balıkesir’in Ege kısmında yer alıyor. İlçenin kendi güzellikleri bir yana bir de Cunda Adası ile ön plana çıkıyor. Bir de konaklama yerinizi iyi seçerseniz, Midilli Adası’nın müthiş manzarasını izleme şansını da elde etmiş olursunuz.

Mevsim sonbahar, havalar hüzün koksa da yazdan arta kalan sıcak günleri değerlendirmek için hakkında bilgi verdiğimiz 4 yerden birini tercih edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.