Taşdelen Mesire Alanı – Piknik, Giriş Ücreti, Mangal, Ulaşım

Taşdelen Mesire Alanı – Piknik, Giriş Ücreti, Mangal, Ulaşım

Hafta sonları ve özel günlerde su kaynağı ile dinlence adresi olan Taşdelen Mesire Alanı İstanbul’da orman kokusunu içinize çekebileceğiniz nadir yerlerdendir. Spor yapmak, kır yürüyüşleri için ideal olan bölge keyifli bir hafta sonu kaçamağının durağı olmaktadır.

Çok geniş bir coğrafyaya sahip İstanbul günübirlik geziler ile kısa mesafeli ulaşım sonrası piknik yapılacak yerler açısından sınırlı bir liste ile karşımıza çıkar. İstanbul piknik yapılacak yerler Listesinde ilk sıralarda ise Taşdelen Mesire Alanı bulunmaktadır. Bu sebeple piknik için popüler bir adres olur.

Ruhunuzu dinlendirecek ve sizlere gençlik aşısı niteliğinde özelliklere sahip mesire alanında çam ve meşe kokusunun yanında kayın ağaçları bulunmaktadır. Burada hafta sonları spor yapanlar ve bisiklet turu yapanlar gözlere ilk çarpan hususlardır. Kahvaltı için seçilen yerlerden olan alan Çekmeköy Belediyesi sınırlarında yer almaktadır.

Taşdelen Mesire Piknik Alanı – Giriş Ücreti, Mangal, Ulaşım

Taşdelen Mesire Piknik Alanı – Giriş Ücreti, Mangal, Ulaşım

Uzun süredir İstanbul’lulara piknik alanı olarak hizmet veren bölge çok geniş alana sahiptir. Piknik için burayı seçen kişiler Taşdelen Mesire alanı hakkında bilgi edinmek istemektedir. Bu anlamda ihtiyacınız olan tüm bilgiler için Gezi Masalı olarak sizlere faydalı olacak bilgiler sunuyoruz.

Taşdelen Mesile Alanı Hakkında Bilgi

Çekmeköy, Taşdelen Mesire alanı 2 bin dönümlük bir araziye kurulmuştur. Mesire alanında su kaynakları bulunmaktadır. Zira bu kaynakların tarihi 1582 yılına kadar uzanmaktadır. Yüzlerce yıldır akan su kaynakları buraya ilgiyi artırmaktadır. Nitekim buradaki kaynak sularının Mustafa Kemal Atatürk’ün rahatsızlığında da kullanıldığı bilinmektedir.

Taşdelen Mesire Piknik Alanı – Giriş Ücreti, Mangal, Ulaşım

Taşdelen Mesire Piknik Alanı – Giriş Ücreti, Mangal, Ulaşım

Huzurlu vakitler geçirebileceğiniz mesire alanının en önemli özelliği kolay bir ulaşım sağlıyor olmasıdır. Taşdelen Mesire alanı nerede, nasıl gidilir sorusu soranlar buraya kolayca gidebilmektedir. Zira şehir içi toplu ulaşım araçları da buraya gitmeniz için kolaylık sağlar. İstanbul Anadolu Yakası piknik yerleri arasında gösterilmektedir. Üsküdar ile Şile yolundan Çekmeköy’e ve mesire alanına ulaşmanız oldukça pratik olmaktadır. Geçmiş dönemlerde burada mangal yakılmasına izin veriliyordu. Ancak son alınan kararlar gereği ateş yakılması ormanların korunması açısından yasaklandı. Fakat burada küçük bir restoran ve büfe bulunmaktadır. Taşdelen mesire alanı açılış saati 09:00 iken Taşdelen mesire alanı kapanış saati 18:00 olmaktadır.

Kamp severler için Taşdelen Mesire alanı bulunmaz yerlerden. Bu anlamda Taşdelen Mesire Alanı Kamp yerleri için çok geniş bir kapasiteye sahip. Kamp yapmak için ayrıca ücret ödemesi yapmıyorsunuz. Giriş ücretini ödemeniz halinde kamp yapabiliyorsunuz.

Taşdelen Mesire Piknik Alanı – Giriş Ücreti, Mangal, Ulaşım

Taşdelen Mesire Piknik Alanı – Giriş Ücreti, Mangal, Ulaşım

Mesire alanı içerisinde alkol satışı yok. Bunun yanında alkol tüketenleri de göremezsiniz. Bu anlamda güvenlik açısından oldukça iyi bir yer olduğunu belirtmek doğru olur. Ancak İstanbul ve çevresi için Mihrabat Korusu ya da Belgrad ormanı gibi bir yer olmadığını özellikle belirtmek gerekiyor. Yani buraya gidiyorsanız beklentilerinizi biraz düşük tutmakta fayda olacağını söylemek doğru olur.

Taşdelen Mesire Alanı Ücreti Ne Kadar?

İstanbul piknik yapılacak yerler listesinde ilk sıralarda yer bulan Taşdelen Mesire alanı ücreti ne kadar sorguları yapılmaktadır. İstanbul Çekmeköy Taşdelen Mesire alanı giriş ücreti yaya olarak 10 Lira Otomobil ile girişlerde ise 25 TL alınmaktadır. Burada lavabo ile WC hizmetiniz için ise ayrıca 3 TL ödemeniz gerekiyor.

Taşdelen Mesire Piknik Alanı – Giriş Ücreti, Mangal, Ulaşım

Taşdelen Mesire Piknik Alanı – Giriş Ücreti, Mangal, Ulaşım

Mesire Alanı Nasıl Bir Yer?

İstanbul ve çevresinde kişiler en yakın doğal dinlenme yerlerini araştırmaktadır. Bu anlamda Taşdelen Mesire alanı alternatifleriniz arasında ilk sırada yer alırken buraya gitmeyi düşünenler mesire alanı nasıl bir yer araştırması yapar. Taşdelen mesire alanı tamamen yeşil renklere bürünen doğal bir ortamdır. Burada insanlar huzuru ve dinlenceyi bulur. Bununla birlikte piknik yapmak için idealdir. Aynı zamanda kır gezileri yapabileceğiniz İstanbul’daki nadir yerlerden olmaktadır. Ancak tamamen ormanlık ve yeşillik bir alandan bahsetmek mümkündür.

Taşdelen Mesire Alanında Mangal Yapılıyor mu?

Kültürümüzün içerisinde doğal olarak pikniklerde mangal yakmak başta geliyor. Bu sebeple İstanbul’da pikniği özleyenler Taşdelen mesire alanında mangal yapılıyor mu sorusuna yanıt aramaktadır. Bilindiği üzere İstanbul Valiliğince alınan son karara istinaden şehir sınırları içerisinde piknik ve mesire alanlarında, spor, yürüyüş, piknik yapmak serbest. Ancak ateşli piknikler yasak. Bu aşamada Taşdelen mesire alanında mangal yakmak, tüp kullanmak yasak. Hatta nargile gibi ateşli ürünler dahi kullanılması yasak.

Taşdelen Mesire Piknik Alanı – Giriş Ücreti, Mangal, Ulaşım

Taşdelen Mesire Piknik Alanı – Giriş Ücreti, Mangal, Ulaşım

Taşdelen Mesire  Alanı Hangi Otobüs Gider?

Şehir sınırlarında olması nedeniyle kendi özel aracı olmayan kişiler Taşdelen Mesire Alanı hangi otobüs gider sorusunu sormaktadır. Buraya hem otobüs hem minibüsle gidebilirsiniz. Taşdelen mesire alanına otobüs ile 11 A – 131 T – 14 A ve 522 numaralı ve minübüs ile dolmuşlarda ise C-311 ve C-56 numaralı hattı kullanabilirsiniz. Gidebileceğiniz diğer otobüs numaraları ise 11OS, 11sa, 103, 122d, 122h, 122Y, 139A, 139T, 522N ve 522ST olmaktadır.

Taşdelen Mesire Alanı Mangal Yasak mı?

 İstanbul sınırları içerisinde mesire alanlarında ateşsiz piknik yapmak, spor, gezi ve dinlence serbesttir. Bu anlamda herkesin merak ettiği Taşdelen mesire alanı mangal yasak mı sorusunun yanıtı evet olmaktadır. Alınan karar gereği ateşli yiyecekler, tüp ve nargile gibi ürünlerin kullanılması burada yasaklanmıştır.

Taşdelen Mesire Piknik Alanı – Giriş Ücreti, Mangal, Ulaşım

Taşdelen Mesire Piknik Alanı – Giriş Ücreti, Mangal, Ulaşım

Taşdelen Mesire Alanı Telefon Numarası

İstanbul’da piknik yapılacak yerler listesinde ilk sıralarda tercih edeceğiniz Taşdelen Mesire Alanı telefon numarası 0 216 312 13 68 olmaktadır. Taşdelen Caddesi, No. 22/A, Çekmeköy İstanbul olan adresi ile Taşdelen mesire alanında ailenizle birlikte güzel bir günübirlik geziler yapma imkanınız olabilir.

Mesire ve piknik açısından yer arayışında olanlar doğal olarak Taşdelen Mesire Alanı yorumlar yapan kişiler ve yorumları merak edilir. Taşdelen Mesire Alanı Yorumları olumlu olmasının yanında eleştirel boyutları da bulunuyor. Burada en çok şikayet tuvalet ile lavabolardan yana olmaktadır. Zira çok geniş bir alan olmasına karşın az sayıda lavabonun olması ve ücretli olması vatandaşların başlıca şikâyetleri arasında yer alıyor. Bununla birlikte diğer bir yorum ise ücretlerde olmaktadır. Piknik alanı Çekmeköy Belediyesince çalıştırılıyor. Bu anlamda Taşdelen Mesire Alanı Giriş Ücreti bazı kişilerin şikayet ettiği diğer bir unsur oluyor.

Yorumlar arasında bir diğer husus ise kalabalık olduğu piknik günleri sonrası dağınıklık ve gürültüler. Ancak İstanbul çevresinde piknik yapılacak yerler ve Anadolu Yakası Mesire Alanları açısından düşündüğünüzde avantajlarının çok daha fazla olduğu bir mesire alanından bahsetmek doğru olur. Bölgesel açıdan baktığınızda Taşdelen Mesire Alanı fotoğraflar burası hakkında yorumları açık ara ortaya koymaktadır. Çekmeköy Piknik Alanları arayışındaysanız bu anlamda Taşdelen ilk sırada yer alıyor.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.