Demre Taşdibi Plajı Demre’nin En Çok Denize Girildiği Yer

Demre Taşdibi Plajı Demre’nin En Çok Denize Girildiği Yer

Taşdibi Plajı konumu ve denizi ile Demre’nin en önemli plajı konumundadır. Turizm açısından çok gelişmiş bir şehir olmamasına karşın  plajları ve antik kentleri ile ön plana çıkan Demre ilçesi doğal harikalar diyarı diyebiliriz. Burada en çok denize girilen üç plajdan birisi olarak göstereceğimiz Taşdibi şehir dışından gelenlerin tek uğrak noktası diyebiliriz.

Taşdibi Plajı Nerede?

Demre şehir merkezine yaklaşık 1,5 km mesafedeki Taşdibi Plajı akşamları ve hafta sonları en kalabalık zamanını yaşar. Sülüklü plajı ile arasına giren tepe sayesinde denizde dalga en az seviyeye indiğinden dolayı burası daha çok tercih edilmektedir. Denize olan tepelik kısımdan çocukların eğlence anlayışı ile buradan suya atlamaları da ayrı bir heyecan katar. Ayrıca tepenin kenarındaki kayalık kısım doğal bir iskele görünümündedir. Burada da balık avlamak için olta atanları görürsünüz.

Okunmalı : Antalya Gezilecek Yerler

Plajda Şezlong, Şemsiye Kiralayabiliyorsunuz.

Suyun dalgasının olmaması, kuytuda kalmasının yanında tercih edilmesinin sebeplerinden birisi de burada iki kafeteryanın olmasıdır. Denize giren kişiler buradan yemek ve içme ihtiyaçlarını karşılar. Bu yüzden özellikle şehir dışından gelen kişiler de bu iki kafeyi tercih etmektedir. Çünkü şezlong ve şemsiye ihtiyaçları da buralardan karşılanabilmektedir.

Taşdibi Plajı

Demre Taşdibi Plajı ilçenin tek yoğun olan sahiline sahiptir. Burada ihtiyacınız olan şezlong ile şemsiye kiralanması ücreti ile yeme içme ücretleri de en ekonomik haliyle sunuluyor. Duş ve tuvalet ihtiyacı da Belediye tarafından sunulan hizmetlerden oluyor.

Karavan Turizmi Severlerin Tatil Yeri Taşdibi Plajı

Taşdibi Plajı karavan tatili severler içinde harika bir yer. Burada akşamları serin bir hava bulunur. Bu yüzden konaklamak daha rahat. Bunun yanında karavan için elektrik ve su temini de önemli. Buradaki işletmelerden bu hizmetleri de alabildiğiniz için plaj alternatifler arasında ilk sırada yer alıyor. Sülüklü plajı ise biraz daha kum. Burada yengeçlerin yuvası bir hayli fazlalık gösteriyor. Bunun yanında dalganın da çok olması nedeniyle çok tercih edilmediğini söylemek mümkün.

Sabahın erken saatlerinde en temiz halini alan Taşdibi plajındaki deniz sizlerin arayıp ta bulamayacağınız bir deniz keyfini sunuyor. Daha çok çakıl tarzında küçük taşlardan oluşan bir plaj. Burada zaman zaman denize girerken aynı zamanda yunusların da yüzdüğünü görmeniz mümkün olabiliyor.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.