Taşucu Gezilecek Yerler

Taşucu Gezilecek Yerler

Silifke ve bölgenin en çok otel ve konaklama yerlerine sahip olan Taşucu gezilecek yerler listesi açısından da çok yoğun bir yerdir. Buranın ev sahipliğini yaptığı tarihi ve doğal güzellikler kadar komşusu olduğu nadide yerler mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yerini alıyor. Burada yapacağınız ve yapmanız gerekenler sizin tatil sürenizi de belirleyen etkenler.

Taşucu Konaklama Otelleri

Taşucu Akdeniz bölgesinde gezi yerlerinizde önemli rollere sahip bir yer. Burada gezinti bir kenara öncelikli olarak konaklayacağınız yeri bulmanız gerekir. Taşucu konaklama hizmetleri arasında irili ufaklı oteller bulmanızın yanında pansiyon, apart oteller, bungalov gibi yerlere kalma imkanlarınız bulunur. Her şey dahil sistemli oteller olduğu kadar yarım pansiyon ve oda kahvaltı yerlerde de kalabilirsiniz. Her şey dahil oteller gibi yerlerde tatilini yapmak isteyen kişiler daha çok konakladığı yerde kalmayı tercih eder. Ancak diğerleri için bu durum geçerli değil. Taşucu gezilecek yerler listesi yapanlar tatil süresince burada en hareketli tatillerinden birini geçirir.

Konaklayacağınız yer sorununu bütçenize göre en iyi şekilde çözdükten sonra sıra geldi burada nerelere gidebilirsiniz. Bütçeniz açısından en uygun gezi yerleri yine internet üzerinden yapacağınız aramalar olsa da sizlere önemli yerler belirledik.

taşucu gezilecek yerler

Taşucu Gezilecek Yerler

Uzuncaburç

Taşucuna yaklaşık olarak 40 km mesafedeki Uzuncaburç’a ulaşım özel araçlar ile yapılabiliyor. Günlük gezi yapmak istiyorsanız burada araç kiralama hizmeti almak mantıklı olabilir. Antik dönemden bu yana önemi medeniyetlere ev sahipliği yapan bu bölgede sizin ilginizi çekebilecek mimari yapılar bulunur. Tapınaklar, caddeler, tiyatro, anıt mezarları gibi. Açık hava müzesi gezilecek yerler açısından listenizde olabilir. Konum

Göksu Deltası

Taşucu merkezine 20 kilometre mesafededir. Buraya toplu ulaşım araçları da gitmektedir. Göksu nehrinin denize döküldüğü yeri oluşturan Göksu Deltası doğal harikalar sunarken burada 300 ün üzerindeki kuş türüne de rastlamanız mümkündür. Chelonia Mydas ve Caretta Caretta’ların yumurtlama bölgesi de burasıdır.

Taşucu Amphora Müzesi

İlçe merkezinde olmasından dolayı konakladığınız bölgeye göre yürüyüş mesafesinde olan Taşucu Amphora Müzesi Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğini taşır. Farklı boyutlarda 400 amfora bulunan müzedeki eserler Antalya ve Mersin bölgesindeki denizcilerin ağına takılan eserlerdir.

Taşucu’nda Ne Yenir?

Taşucu gezilecek yerler açısından buranın farklı tatları da önem taşıyor. Deniz kenarı olması nedeniyle doğal olarak tüketilen yiyeceklerin başını deniz ürünleri çekiyor. 24 saat açık olan yerler olduğu kadar gece kapalı olan mekanlarda söz konusu. Burada denizden gelen en güzel lezizlerini tatmanız için belli başlı restoranlar şu şekilde;

  • Gizem Restaurant
  • Liman Restaurant Taşucu
  • Hurma Altı Restaurant
  • Memolinin Yeri Et Lokantası
  • Kerimin Yeri
  • Pera Balık Restaurant
  • Cafe kıyı
YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.