Termessos Antik Kenti Fotoğrafları

08.02.2023
197
Termessos Antik Kenti Fotoğrafları

Antalya kent merkezi, Döşemealtı ilçesi sınırlarında yer alan Termessos Antik Kenti fotoğrafları sürekli aranılan görseller olmaktadır. Antalya’nın balkonu konumundaki yer muhteşem bir seyir terası niteliği taşır. Bununla birlikte piknik ve mesire alanı ile sizleri karşılayan Termessos özellikle yürüyüş severler için önemli adreslerdendir.

Termessos Antik Kenti Giriş Ücreti Ne Kadar?

Antalya’nın çok eski yerleşim yerlerinden olan Termessos Antik Kenti Burdur istikametinden dönemin ticaret yolu ile ulaşılan bir şehridir. Buraya ulaşmadan önce üç tane han bulunur. Bu hanlardan iki tanesi Döşemealtı sınırları içerisinde binlerce yıla rağmen halen ayakta kalma çabası gösterir. Kırkgöz Han yapılan restorasyon ile düğün ve merasimler için hizmet verirken ticari rekabete yenik düşmüş ve kapatılmıştır. Kırkgöz Han ile burada ilginizi çekecek diğer bir yer ise Evdirhan olmaktadır.

Termessos Antik Kenti Güllük Dağı Milli Parkı

 

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.