Termessos Antik Kenti Giriş Ücreti Ne Kadar?

Termessos Antik Kenti Giriş Ücreti Ne Kadar?

Antalya ilinin Döşemealtı beldesinde yer alan Termessos Antik kenti güllük dağının güney batısında yer alır. Termessos bugüne kadar en iyi şekilde korunmuş antik kentlerden bir tanesidir. Deniz seviyesinden ortalama olarak 1.100 metre yükseklikte olup doğal bir platform üzerine kurulmuştur. Pek çok bitki arasına saklanmış ve çam ormanları ile sınırlanmıştır. Termessos Antik kentinin insanlara huzur veren ve etkileyici bir havası vardır. Bundan dolayı da Milli park kapsamı altına alınmıştır. Buraya gelecek olan ziyaretçilerin merak ettiği konuların başında giriş ücretleri geliyor. Termessos Antik Kenti giriş ücreti 2022 yılında 15 TL olmuştur.

Termessos Antik Kenti Ziyaret Saatleri

Termessos antik kenti Yaz dönemi(1Nisan-1 Ekim) saat 08.00-19.00 saatleri arası açıkken kış dönemi (1Ekim- 1Nisan) ise 08.00-17.00 saatleri arasında açık olup bu saatler arasında ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda T.C Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen usul ve esaslara göre ise Müze ve Ören yerleri bayramın ilk günü saat 13.00’e kadar ziyarete kapalıdır.

Termessos Antik Kentinde Piknik Yapılıyor Mu?

Termessos Antik Kenti Giriş Ücreti Ne Kadar?

Termessos Antik Kenti Giriş Ücreti Ne Kadar?

Termessos antik kenti doğa ile iç içe yürüyüş yapabileceğiniz bir yer olup aynı zamanda piknik yapabileceğiniz de bir yerdir. Bununla da sınırlı kalmayıp burada harika doğa yürüyüşü yapabilir ve doğa ile iç içe bir ortam da huzur bulabilirsiniz. Burada hem tarihi alanları ziyaret edip hem de doğanın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Burada görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden bir tanesi de amfi tiyatrodur. Aynı zamanda burada Bebek bakım odaları, piknik masaları, mescit ve mangal üniteleri de yer almaktadır. Günümüze kadar ulaşmış olan en iyi antik kentlerden biri olması nedeni ile her sene yerli ve yabancı pek çok turist çekmektedir.

Termessos Antik Kentinde Müze Kart Geçerli Mi?

Ülkemizde bugüne kadar korunmuş olup en iyi antik kentlerden biri olan Termessos Antik Kenti içinde kaplıcaların da bulunduğu milli bir park olarak değerlendirilir. Antik kente müze kart sahiplere senede 2 kez ücretsiz bir şeklide giriş yapabilir. Aynı zamanda müze kart plus sahipleri de bir sene içinde sınırsız sayıda giriş sağlayabilirler.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.