THY Dış Hat Transit Yolcularına İstanbul Turu Yapıyor

THY Dış Hat Transit Yolcularına İstanbul Turu Yapıyor

Gezimasali.com – Dünya’nın en çok noktasına uçma unvanına sahip Türk Hava Yolları yapmış olduğu “ Tour İstanbul “ projesi ile transit olarak Türkiye’den geçen yolcularına boğazı dolayısıyla İstanbul’u tanıtıyor. Bu anlamda seyahatini THY bünyesinde yapan yolcular çok şanslı durumdalar. Zira İstanbul ile boğazlar ve muhteşem tarihin adresi unutulmaz bir gezi hatırası bırakıyor. Bu hatıra kişilerin İstanbul’a sonraki dönemde mutlaka geri dönüşünü sağlayan tatlar bırakıyor.

Tour İstanbul Dünya Basınında Yer Buldu

Türk Hava Yolları’nın dış hat transit yolcularına sunduğu “Tour İstanbul” projesi kapsamında yolcular, İstanbul’un tarihi ve kültürel simgelerini ücretsiz olarak Boğaz turu yaparak öğrendiler. İki saatlik tekne turuna katılan gezginler, İstanbul’un güzelliğini görüp hatıra fotoğrafı çektirdi.

İstanbul Turu – Tour İstanbul

Türk Hava Yolları ile Güney Afrika’dan Sicilya’ya seyahat eden Gianluca Bezzoni, İstanbul’un muhteşem manzarasını görmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Bu boğaz turuna katıldığım için çok şanslıyım. İstanbul’un güzelliğini ve tarihi eserlerini gördüm. Bu yerleri ziyaret etmek ve daha detaylı görmek için kesinlikle Türkiye’ye döneceğim.”

Yolcu Uçuşlarına Göre İstanbul Turları Düzenleniyor

Tur sonunda yolcular, yolculuklarını tamamlamak üzere otobüsle İstanbul Havalimanı’na transfer edildi. Türk Hava Yolları, Corona salgını nedeniyle 2020’de duraklayan İstanbul Havalimanı’ndaki bir sonraki uçuşları için bekleme süreleri 6 ile 24 saat arasında değişen dış hat transit yolcuları için 4 Temmuz’da ücretsiz turlara yeniden başladı.

Turlar, gezginlerin şehirdeki tarihi yerleri tur rehberleri eşliğinde gezdiği İstanbul Havalimanı’ndan başlıyor ve ardından havalimanına dönüş yapılıyor. Turlar, transit yolcuların uçuş saatleri dikkate alınarak düzenlenmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.