Antalya Rafting Yerleri Fiyatları

Antalya Rafting Yerleri Fiyatları

Tatilin dünya arenasında gözde merkezi Antalya rafting yerleri ile yaz aylarında en çok merak edilen husus rafting fiyatlarıdır. Sizlere Köprülü Kanyon rafting hakkında bilgiler vereceğiz.

Antalya’da tatil yapacaklar için öylesine geniş bir alan bulunuyor ki… Herkese hitap eden bir tatil konsepti ile dünya markası haline gelen Antalya aynı zamanda aktivitelerin adresi olmaktadır. Özellikle bölgeye gelen turistler tatilleri süresince bir program üzerinden hareket etmektedir. Bu programda gezilecek yerler kadar aynı zamanda yapılacak muhteşem aktiviteler bulunmaktadır. Bunlardan biri de rafting olmaktadır. Böylelikle Antalya rafting nerede yapılır sorusuna yanıtlar aranmaktadır. Hatta birçok kişi bu zevkin adresi olması rağmen Antalyada rafting var mı? Sorusu sormaktadır. Bölgede rafting en coşkulu haliyle yapılmaktadır. Adresi ise Beşkonaklar ile Köprülü Kanyon’dur.

Antalya’da Rafting Nerede Yapılır?

Antalya Rafting Yerleri Fiyatları

Antalya Rafting Yerleri Fiyatları

Akdeniz’in muhteşem coğrafyasının her güzelliğini ayaklarınızın altına seren Antalya’da rafting nerede yapılır? Bölgede en önemli adres Köprülü Kanyon ile Beşkonak’lardır. Serik ilçesine bağlı Köprülü Kanyon rafting özellikle yaz aylarında çok yoğun olarak hizmet vermektedir. Akdeniz ile en uzun kıyı kenar şeridine sahip olan Antalya tatiline gelenler paket turlar ile buraya rafting eğlencesine gelmektedir. Paket turlar dışında dilerlerse kendi araçları ile gelenler buradaki onlarca rafting işletmesinden hizmet alabilmektedir.

Antalya Rafting Yerleri ve Ücretleri

Antalya tatilinde rafting yapmak isteyenlerin ise en önemli sorgusu rafting Antalya kaç TL olarak yapılmaktadır. Bölgede pazarlık ile hizmet almak mümkündür. Ancak standart olarak bir tarife üzerinden hareket edilmektedir. Antalya ranfting fiyatı ne kadar araştırması yapanlar için kısa ipuçları ise şu şekildedir;

 • Kişi başı 300 TL
 • 12 yaş altı % 50 indirimli
Antalya Rafting Yerleri Fiyatları

Antalya Rafting Yerleri Fiyatları

Rafting fiyatı ne kadar sorgusuna şekil veren bir diğer husus ise nerede yaptığınız ve nasıl bir işletmeden hizmet aldığınızdır. Bazı işletmelerde rafting hizmetinin 600 TL bandına kadar çıktığını belirtmek gerekir. Ancak bireysel olarak buraya gidiyorsanız mutlaka pazarlık yapmanızı öneririm. Zira 30 Ağustos 2023 tarihi itibariyle almış olduğunuz hizmete binaen ödemiş olduğum ücret bu tutarların altındadır. Antalya rafting fiyat listesi internette yaptığınız aramalarda çok farklı olarak gösterilmektedir.

Köprülü Kanyon Rafting Ne Yenir?

Bölgede birçok restaurant bulunmaktadır. Ancak burada rafting hizmetinin yanı sıra yemek ikramı bulunmaktadır. Adrenalinin en üst seviyelere çıktığı rafting turu ile acıkan kişileri işletmenin restaurantında lezzetli yemekler beklemektedir. Bu anlamda sizlere sunulan yemekler ise şu şekildedir;

Antalya Rafting Yerleri Fiyatları

Antalya Rafting Yerleri Fiyatları

 • İsteğe bağlı olarak alabalık
 • İsteğe bağlı tavuk şiş
 • Makarna
 • Salata
 • Ekmek

Birçok işletme yemekle birlikte çay ikramında bulunmaktadır. Böylelikle uzun uğraşlar sonucu yorulan raftingciler yemek sonrası sıcak çay ile dinlenmektedir. Ancak içtiğiniz her içecek için ekstra ödemeler yapılmaktadır. Burada bir 500 ml su için 10 TL ücret öderken içeceğiniz bir bira için 100 TL ücret ödemesi yapıyorsunuz. Bu anlamda içeceklerin fiyatlarının yüksek olduğunu belirtmek isterim.

Beşkonaklar Köprülü Kanyon Rafting Ne Yapılır?

Köprülü Kanyon Rafting uzun bir parkurdur. Yaklaşık olarak 2 – 2,5 saat bandında bir hareketten bahsetmek mümkündür. İşletmenin konumuna göre molalar değişmektedir. Bunun yanında kanyonun en üst seviyesinden başlamaktadır. Zira bu başlangıç sonrası suyun debisinin en hareketli olduğu burasıdır. Rafting işletmeleri organizasyonuna göre farklı eğlenceler yapılmaktadır. Burada yapabileceğiniz birçok etkinlik, aktivite bulunmaktadır. Böylelikle Beşkonak Köprülü Kanyon rafting ne yapılır sorusuna yanıtlar şu şekildedir;

 • Rafting
 • Atv turu
 • Jeep safari turu
 • Zipline
 • Çadır kampı
 • Karavan kampı
 • Otel
 • Kiralık ev konaklama
 • Pansiyon konaklama
 • Balık avı
 • Piknik
 • Baggy Safari Turu

Peki Köprülü kanyon nerede, nasıl gidilir? Antalya merkezine yaklaşık olarak 85 km mesafedeki yere harita üzerinden konumlandırma yaparak GPS ile gidebilirsiniz. Bunun yanında bazı firmalar Antalya’dan ulaşım dahil olarak rafting hizmeti vermektedir. Bu şekilde ulaşım mümkündür. Ancak turların zaman mevhumuna uyum sağlamanız gerekmektedir. Bireysel olarak gitmek isterseniz rafting işletmesine bağlı olarak mesafeniz değişecektir. Dilerseniz konumunuzu buradan belirleyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Rafting Hizmeti Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Antalya’da ikametim nedeniyle Köprülü Kanyon rafting hizmetini birçok yerden aldığını belirtmek istiyorum. Ancak internette reklamlar ile web sitelerinden ulaşım sağlayarak buraya gelmenizi tavsiye etmem. Zira irili ufaklı birçok işletme bulunuyor. Bölgeye gelen kişiler daha çok aktivite ve eğlence için gelirken küçük işletmelerin organizasyonda yetersiz kaldığını belirtmenin yanlış olmayacağı kanaatindeyim. Zira aldığınız hizmetin adresi çok daha modern ve konforlu olabilmektedir. Hatta yemek yeme yerlerinin su kenarında olmasını tercih edin. Zira suyun görünmediği yerlerde yemek yemek sizlere sıkıcı gelebilir. Bu anlamda mağdur olanlardan biri olduğumu belirtmek yanlış olmayacaktır.

Köprülü Kanyon Konaklama

Beşkonaklarda ayrıcı konaklama mümkündür. Köprülü Kanyon konaklama hizmeti çadırlarda kamp halinde yapılabilirken buradaki küçük oteller sayesinde de yapılabiliyor. Konaklama oteline göre değişen fiyatlardan bahsetmek mümkün. Bunun yanında mevsimine göre değişen ücretlerde bulunmaktadır. Mütevazi bir otel odasının günlük ücreti 1500 TL civarlarında. Burada iki kişi konaklayabiliyor. Kişi sayısı arttıkça ise ödeyeceğiniz ücret artış gösteriyor. Çadır kampında ise çadır kiralama mümkün iken kendi çadırınızla gelip kalabilirsiniz. Yeme içme yerleri, wc ve lavabo ile duş yerleri buradan alacağınız hizmetler arasında bulunuyor.

Antalya tatilinizde rafting ile muhteşem bir aktiviteye katılmak istiyorsanız unutamayacağınız bir anlara hazır olun. Bu anlamda bir fotoğraf sanatçısı olarak davet gelmesi halinde sizlere Köprülü Kanyon rafting eğlencenize katılabilirim. 😊

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.