Bodrum Bale Festivali Ne Zaman?

Bodrum Bale Festivali Ne Zaman?

Seçkin bale ile modern dansın bir araya gelmesine olanak sağlayan Bodrum Bale Festivali bu yıl 3 ile 21 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Ayrıca festival bu yıl 21. Kez kutlanacak.

Modern dansın en önemli bağı olarak görülen bale festivali Bodrum ile tekrar gün yüzüne çıkıyor. Bu yıl festivalin perdesi 21. Kez açılacak.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünün adımları ile düzenlenmeye başlanılan Bale Festivali her yıl daha zengin programı ile büyülüyor. 2024 yılında 21. Kez kutlanılacak festivalin ana sponsoru İş Bankası oldu. Bu anlamda yapılan açıklamalar uluslararası arenada ilgi görüyor. Böylelikle bölge halkı ayrıca günübirlik geziler ile festivale katılabilecek. Bununla birlikte gezi ve tatili aynı tarihlere denk getirmek isteyenler şimdiden Bodrum Konaklama hizmetini erken rezervasyon ile almaya başladı.

İlginizi çekebilir : Bodrum Kaç Günde Gezilir?

Bodrum Bale Festivali Hangi Tarihlerde Yapılacak?

Kültür ve turizmin bölgedeki ışığı olan festivallerden olan Bodrum Bale Festivali bu sayede tüm dünya ülkelerinden binlerce kişiyi kendisine çekiyor. Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin 100 yılı etkinlikleri çerçevesinde antik tiyatrolarda satranç turnuvası düzenlenmişti. Bu yılda dünyanın en iyi bale dansını ortaya koyan Magnus Carslen ile Fabiano Caruana antik kent ve tiyatrolarda gösteriler sunacak. Gösteri ise final etkinlikleri kapsamında yapılacak. Böylece Türkiye’nin daha çok tanıtımının yapılması sağlanmış olacak.

Bu yıl 21 nci ket kutlanması planlanan Bodrum Bale Festivali 3-21 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak.

İlginizi Çekebilir Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum’da düzenlenecek olan bale fesitvalinde ayrıca 6 eser sahnelenecek. Bunlardan Kuğu Gölü Balesi ise ilk kez bölgedeki festivalde olacak. Ayrıca Bodrum Bale Festivalinde Brezilya Ricardo Amarante ve Dans Topluluğu davet edildi.

Bodrum Akvaryum Koyu Mavinin Her Rengine Bürünmüş

Bodrum Barlar Sokağı

Bodrum’un Nesi Meşhur?

Bodrum Zeki Müren Sanat Evi Müzesi

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.