Yeşilin Tüm Tonlarına Sahip Vadisi İle Fethiye Yanıklar Köyü

Yeşilin Tüm Tonlarına Sahip Vadisi İle Fethiye Yanıklar Köyü

Fethiye ilçesine bağlı bir mahalle olarak idari yapıya sahip olan Yanıklar Köyü yeşilin her tonu ile adeta aşık olacağınız bir yerdir. Öyle ki Kızılçam ağaçlarına, Karaçam, Sedir, Meşe ile Fundalıklar burada eşlik etmektedir.

Ege ve Akdeniz Bölgesinin endemik bitkileri arasında yer alan Sığla Ağaçları burada bol bol bulunmaktadır. Kırmızımsı bir renge sahip ağaçlara yemyeşil vadi ve su kaynakları eşlik etmektedir. Köyün ortasından geçen çay bölgeyi ikiye ayırırken aynı zamanda iki gölet oluşturmaktadır. Özellikle sonbahar mevsiminde yeşili el kırmızını tüm renklerinin cümbüşü buraya fotoğraf sanatçılarını çekmektedir.

Fethiye Yanıklar Köyü Nasıl Bir Yer?

Gezinizde vadi içerisindeki adresi Akgöl Göleti ve Katlıç Gölü ile bu göletleri meydana getiren Kargı Çayı merkez haline gelmektedir. Buraya gelmek isteyenler doğal olarak Fethiye Yanıklar köyü nasıl bir yer sorusuna yanıt aramaktadır. Suyun verdiği hayat ile burada balık, kaplumbağalar ve su yılanlarını sıklıkla görebilirsiniz. Yapacağınız kamp esnasında karşılaşacağınız bu hayvanlar ise çok zararsızlardır. Burada yapacağınız başlıca aktiviteler Fethiye gezilecek yerler dışında şunlardır.

Yeşilin Tüm Tonlarına Sahip Vadisi İle Yanıklar Köyü
  • Kamp
  • Piknik
  • Doğa yürüyüşleri
  • Yüzme
  • Doğa fotoğrafçılığı
  • Şişme Bot turu
  • Su üzerinde kahvaltı

Piknik için ideal bir yer olmasına karşın burada bölgenin temiz havasını ve güzelliklerini koruması amaçlı olarak mangal yakılması yasaktır. Fethiye Yanıklar köyü bu haliyle günübirlik ziyaret etmek isteyeceğiniz, hafta sonları ve bulduğunuz vakitlerde kaçamaklar yapacağınız bir yerdir.

Fethiye Yanıklar Köyünde Ne Yapılır?

Yeşilin Tüm Tonlarına Sahip Vadisi İle Yanıklar Köyü

Günlük gezilerde dahil olarak burada konaklamalı uzun süreli tatiller planlayabilirsiniz. Bu anlamda merak ettiğiniz husus Fethiye Yanıklar köyünde ne yapılır olabilir? Buradaki programınıza başlıca;

  1. Yeşil vadi gezinizi
  2. Karaot plajı keşfi
  3. Katracı koyu tabiat parkı fotoğraf turu

Eklemeniz gerekir. Tatilinizde yüzmek için buradaki en meşhur plaj Karaot’tur. Plaj çok küçüktür. Ancak çok temiz bir suyu ile kumsala sahiptir. Fethiye ve çevresinde çok meşhurdur. Köy içerisinde görüldüğünden buraya yanıklar Köyü Plajı denilmektedir. Ancak idari olarak böyle bir ismi bulunmamaktadır.

Yeşilin Tüm Tonlarına Sahip Vadisi İle Yanıklar Köyü

Gezimizde Katrancı Koyu tabiat parkı doğal güzellikler ile sizlere şişme bot olanakları sağlamaktadır. Denize olan kıyısı ile yüzmek ikinci alternatifinizdir.

Yanıklar Köyü nerede?

Muğla, Fethiye sınırları içerisinde yer alan Yanıklar köyü nerede? Başlıca araştırma konusudur. Dijital ortamlarda GPS yardımıyla günümüzde rota belirlenmektedir. Bunun için yapmanız gereken arama Fethiye Yanıklar Köyü nasıl gidilir? Olabilir. Zira ilçe merkezine yaklaşık 15 kilometre mesafededir. Bu sebeple tabelalar yardımıyla burayı rahatlıkla bulabilirsiniz. İl merkezine 125 km mesafesi ile kendisine çeken bölge aynı zamanda Göcek ile Kargı Mahallesi ve İnlice Mahallesine çok yakındır.

Yanıklar köyü nereye bağlı? Tatil amaçlı olarak muhteşem bir rotaya sahip Yanıklar hangi il başlıca yapılan aramalardan biridir. Ancak bu isimde çok fazla köy bulunmaktadır. Bu sebeple karışıklık söz konusu olur.  Aslında Bayramiç Yanıklar Köyü olarak geçmektedir. Bayramiç ise Çanakkale iline bağlıdır. Ancak tatil ile yeşilin her rengine aşık olacağınız yeşil vadi Yanıklar Köyü Fethiye sınırları içerisinde yer almaktadır.

Denize kıyısı bulunmamaktadır. Ancak tatil için bulunmaz bir yerdir. Zira doğal güzellikler ile özellikle piknik yapmak için ideal bir bölgedir. Bu sebeple bölge halkı başta olmak üzere çevre illerden buraya günübirlik geziler yapılmaktadır.

Yeşil Vadi Yanıklar köyü bol oksijene sahip aurası ile sevdiklerinizle mutlu bir gün geçirmeniz, kamp yapmanız için en ideal yerlerden biridir. Bu sebeple bulunduğunuz bölgeden buraya rota planlamak için buradan harita desteği alabilirsiniz.

Fethiye Yanıklar Köyü Konaklama

Muhteşem bir atmosfere sahip olan bölgede yaşamak isteyenler Fethiye Yanıklar köyü satılık ev arayışına girmektedir. Burası idari yapı olarak Büyükşehir Yasasından sonra mahalle olmuştur. Bu sebeple bölgede imara açılan yerlerde daire ve villalar bulunmaktadır. Hatta burada tatil yapmak isteyenler Yanıklar Köyü Kiralık Villa arayışına girmektedir. Bölgede çok geniş bir konaklama imkanı bulunurken satın almak isteyeler için seçeneklerde oldukça geniştir.

Yanıklar köyü satılık ev arayanlar 2+1 bir daire için yaklaşık 5 Milyon Lirayı gözden çıkarmalıdır. Bu durum villaya dönmesi halinde bütçenizi bu tutarın en az dört katına çıkarmanız gerekmektedir. Hatta havuzlu bir villa arıyorsanız, arazi olarak daha geniş bir alan ihtiyacınız varsa bu tutarlar çok daha yüksek oranlara çıkmaktadır.

Burada tatil için ön plana çıkan turistik yerler bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Fethiye Yanıklar köyü Yonca Lodge olarak çok ünlüdür. Endemik Yonca Lodge olarak arama yapabileceğiniz yer aynı zamanda düğün ile kutlamalarda çok güzel bir yerdir. Deniz Sokak, No:13 adresindeki konaklama adresi için 533 472 21 10 numaralı hatla iletişime geçebilirsiniz.

Tatilinizde konaklama için değerlendirebileceğiniz bir diğer adres ise Pastoral Vadi Yanıklar köyü Fethiye olarak listelenmektedir. Burasının en önemli özelliği ise doğal ve sağlıklı yaşamdır. Zira ekolojik bir tatil arayanların adresi olmaktadır. Ekolojik yöntemler ile sebze yetiştiriciliğinin yanı sıra çok geniş bir arazide küçükbaş hayvancılık yapılan ve at yetiştirilen bir çiftlik hüviyetindedir.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.