Yuşa Hazretleri Tepesi Nerede? Sırrı Ne?

Yuşa Hazretleri Tepesi Nerede? Sırrı Ne?

Hz. Yusuf’un neslinden gelen, islamiyeti yaymak amacındaki Hz. Yuşa türbesi İstanbul, Çamlıca’da en yüksek yerde Yuşa Hazretleri Tepesi olarak bilinen yerdedir.

Kabrinin 17 metre uzunluğu bulunan Hz. Yuşa aslında bu kadar uzun değildir. Ancak bedeninin tam olarak nerede olduğu bilinmediği için böyle bir uygulama yapılmıştır. Günübirlik geziler olarak buraya ayrıca çevreden turlar düzenlenmektedir.

Yuşa Tepesinde tarihi ve dini bir mekan bulunmaktadır. Yani mescit ve ibadet yeri vardır. Buraya gelen ziyaretçiler dini ritüelleri için gelmektedir. Bunun yanında turistler tarafından da ziyaret edildiği bilinmektedir. Ziyaret saatleri 09:00 ile 18:00’dir. Buraya 15T, 15TY ve 135 numaralı otobüslerle gidilebilmektedir.

İslama göre Hz. Musa kavmine önderlik eden Hz. Yuşa bu sayede Filistin’e ulaşmalarını sağlamıştır. Aynı zamanda Allah’ın emri ile İsrailoğullarının Yeruşalim fethine katıldığı kabul edilmektedir. Hz. Yuşa kutsal toprakları fethetmek üzere etkili bir lider olarak görülmektedir.

Yuşa Hazretleri Tepesi Nerede? Sırrı Ne?

Yuşa Hazretleri Tepesi Nerede? Sırrı Ne?

Yuşa Hazretleri Tepesi sırrı Nedir?

Hz Yuşa nın mezarı nerede? Özellikle yapılan aramalardan biridir. Gaziantep Boyacı Mahallesindedir. Burada Boyacı Camii’den Kavaflar Çarşısına giden yol üzerinde Pirsefa denilen mevkidedir. Tek katlı evde iki oda içinde türbe bulunmaktadır. Bu türbelerden biri Yuşa Peygamberin diğeri ise Pirsefa hazretlerinindir.

Bir diğer husus ise İstanbul’un ünlü Çamlıca tepesindedir. Zira buradaki en yüksek yer Yuşa Tepesi olarak geçmektedir. Boğazın koruyucusu olarak görülen Hazreti Yuşa’nın kabrinin burada olduğu belirtilmektedir. Ancak hangisinin doğru olduğunu belirtmek yanlıştır.

Yuşa tepesinde kim yatıyor?  Hazreti Yuşa Aleyhisselamın İstanbul Çamlıca’nın en yüksek tepesi olan Yuşa Tepesinde kabri bulunmaktadır. Zira kendisi boğazın dört koruyucusundan biridir.

Yuşa Hazretleri Tepesi Nerede? Sırrı Ne?

Yuşa Hazretleri Tepesi Nerede? Sırrı Ne?

Yuşa Tepesi hangi semt?

Hz. Yuşa Peygamberin kabrini ziyaret etmek isteyenler Yuşa tepesi hangi sem arayışındadır. Beykoz ilçesindedir. İstanbul’un en yüksek noktasıdır. Yüşa tepesinin yüksekliği 200 metredir.

Yuşa Tepesi yine Mersin ili Tarsus ilçesinde bulunmaktadır. Tarihi ve dini bir mekan olarak ifade edilmektedir. Burasının İslam ve Hıristiyanlık için önemli bir kişi olan Hz. Yuşa’ya atfedildiği bilgiler arasındadır. Buraya yapılan ziyaretlerinizle ilgili yorumlarınız okuyucular için önemli olabilir.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.