Antalya Hamamları (Gidilecek En İyi Hamamlar)

Antalya Hamamları (Gidilecek En İyi Hamamlar)

Antalya hamamları yüzlerce yıldır yerli yabancı herkese hizmet vermeye devam ediyor. Banyo kültürü ve Türk Hamamı kültürünü merak edenler için önemli merkezler söz konusu oluyor.

Geçmişten günümüze hamam kültürü yenilikler eşliğinde devam ediyor. Özellikle Türk Hamamı yurt dışında ilgi gören önemli argüman. Bu sebeple ülkemize gelenlerde mutlaka bu farkındalığı yaşamak istiyor. Bu aşamada Ülkemize en çok yurt dışında ziyaretçi alan Antalya’da gidilecek en iyi hamamlar da aranılan hususlar oluyor. Almak istediğiniz hizmete göre değişen bir tarz ile işte sizlere Antalya Hamamları.

Okunmalı : Antalya Gezilecek Yerler

Falez Hamam & Spa

Antalya merkezindeki hamamda sauna, spa ve masaj imkanı söz konusu. Kaliteli ve temiz bir hizmet almak isteyenler için tercih edilebilir. Burayı tercih edenlerin büyük çoğunluğu günün yorgunluğunu atabilmek için bir saatlik alınan masajlar.

Adres : Gürsu Mahallesi, 10 Cad. No. 23-B Konyaaltı

antalya hamamları

Falez Hamam & SPA

Okunmalı : Alanya’da Gezilecek Yerler

Arjana Spa Rixos Beldibi

Türk Hamamı ve Türk Kültürünü merak edenler için geleneksel bir hizmetten bahsetmek mümkün. Bunun yanında bitki çayları ile bedeninizi, ruhunuzu ve zihninizi temizlemek için önemli yerlerden.

Adres : Başkomutan Atatürk Caddesi No. 67 Beldibi Antalya

Antik Spa Hamam

Antalya merkezinde faaliyet gösteren hamamda köpük, sauna ve masaj bulunuyor. En önemli avantajının Muratpaşa gibi bir merkez yerde olması.

Adres : Tucular Mahallesi, Balıkpazarı Sor No.5 Muratpaşa

antalya hamamları

Antik Hamam ve SPA

Sefa Hamamı

600 yıl gibi bir geçmişe sahip hamam halen hizmet vermeye devam ediyor. Bay ve bayan karışık hizmet verilirken masörlerinin bay olarak çalıştığını belirtmek gerekiyor.

Adres : Barbaros Mahallesi Kocatepe Sokak No. 32 Antalya

antalya hamamları

Sefa Hamamı

Okunmalı : Alanya Etnografya Müzesi Kentin Kültürel Yaşamını Yansıtıyor

Falez VİP

Yerli ve yabancı her turistin hizmet aldığı hamam 4 mevsim Antalya’lılara faaliyet gösteriyor. Lüks bir hizmetten bahsetmek mümkün.

Adres : Toros Mahallesi, 802 Sokak, on.4-C Konyaaltı

Antalya Hamamları

Falez SPA Vip

Mega Hamam

Hamam ve sıcak banyo hizmeti sonrasında masaj hizmetini alabileceğiniz Mega Hamam yaklaşık  14 yıldır faaliyette bulunuyor.

Adres : Güzeloba Mahallesi, 2312 Sokak No. 6 Lara Antalya

Antalya hamamları

Mega Hamam

Siam Spa & Thai Massage

Günün yorgunluğunu atabileceğiniz ve ruhen de temizlenebileceğiniz yerlerden biri de Siam Spa & Thai Massage. Burada yapılan thai masajı ilginizi çekebilir.

Adres : Kaleiçi, Hesapcı Geçidi, Delight Deluxe Bouftique Hotel Antalya

Sirena Hamam & Spa

Antalya şehir merkezinde hizmetv eren Sirena Hamam ve SPA merkezi 2020 yılında hizmete açıldı. 9 masaj odası ve 2 VİP masaj odası bulunuyor.

Adres : Arapsuyu Mahallesi 7 Cd No 3 Konyaaltı

antalya hamamları

sirena hamam

Antalya Hamamı

Türk Kültürünü yansıtmak adına tarihi tarzı ile çoklu dinlenme salonu, vitamin barı hizmeti verirken talep edenler için de roma hamamı, özel sedir seçenekleri sunuyor.

Adres : Altındağ Mahallesi, 166 Sokak No. 16 Muratpaşa

Antalya Hamamları

Antalya Hamamı

Genel anlamda bakıldığında hamamlarda köpük, köpük masajı, banyo ve kese gibi hizmetlerin yanında özel yağlar eşliğinde bir saatlik masaj ile sonrasında dinlenme seçenekleri sunan Antalya Hamamları bulunuyor. Kıyı kenar şeridinde misafir ağırlayan otellerin bir çoğunda da hamam ve Sauna ile SPA hizmetleri bulunuyor. Fakat profesyonel masaj hizmeti ve dünyaca ünlü masaj çeşitleri ile yenilenmek adına hizmet almak isteyeceğiniz hamamlarda değişiklik gösterebiliyor.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.