1. Anasayfa
  2. Antalya

Antalya Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti 2024

Antalya Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti 2024
Antalya Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti Ne Kadar?
0

Antalya şehir merkezi ile Kepez ilçesi sınırları içerisinde bulunan Antalya Hayvanat Bahçesi giriş ücreti 2024 ödenerek gezilebilen bir yerdir. Bu anlamda muhteşem bir gezi destinasyonu için gezi listesine dahil edeceğiniz Hayvanat bahçesi yüzlerce hayvanı barındıran geniş bir alana sahiptir.

Antalya Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

Daha pek çok hayvana rastlayacağınız Antalya hayvanat bahçesi mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden bir olmaktadır. 2024 yılı itibari ile Büyükşehir Belediyesi ücretlerde değişikliğe gitmemiş ve yeni yılda da aynı tarifeyi uygulamaya devam etme kararı almıştır. Antalya Hayvanat bahçesi giriş ücreti 2024;

  • Araçla giriş (araç başı) 20 TL
  • 1 Tam kişi 7 TL
  • Öğrenci girişi 2 TL
  • 12 yaş altı ücretsiz.
Antalya Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti Ne Kadar?
Antalya Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

Antalya Hayvanat Bahçesi Hakkında Bilgi

1989 senesinde temelleri atılmış olan Antalya hayvanat bahçesi şuan günümüzde Türkiye’nin en büyük ve en geniş hayvanat bahçesi özelliğini taşımaktadır. Hayvanların da doğal ortam şartları göz önünde bulundurulduğunda belki de en başarılı hayvanat bahçesi listeleri arasında yerini alır. Doğal park yapısının yanında küçük şelaleler ve doğa su kaynakları hissinden daha çok size hayvanların doğal ortamına yapmış olduğunuz bir gezinin adeta içindeymişsiniz hissini vermektedir. Sürüngen evlerinin içinde çok fazla sayıda ve çeşitte yılan, timsahlar bulunuyor. Bu alanın yaklaşık olarak 200 metrelik kısmı yazlık bir bölümden oluşur. Burada ki hayvanlar için etrafı teller ile çevrili bir alan mevcuttur. Yazlık ve kışlık olarak ikiye ayrılan bölümde yine yırtıcı hayvanlara rastlanmaktadır.

Antalya Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti Ne Kadar?
Antalya Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

Antalya Hayvanat Bahçesi Ziyaret Saatleri

Hafta sonu aileniz ile farklı bir kaçamak arıyorsanız ve çocuklarınızın da çok seveceğiniz düşündüğünüz Antalya hayvanat bahçesini ziyaret edebilir ve burada harika vakit geçirebilirsiniz. Pek çok türden hayvanın barındığı Antalya hayvanat bahçesi hayvanların doğal ortamları göz önünde bulundurularak kurulmuştur. Çok fazla türde hayvan barınan bu yerde farklı cinste hayvanlara da rastlamanız oldukça mümkündür. Hayvanat bahçesi ziyaret saatleri ziyaretçilerine her gün ve her saatte açıktır. Ziyaretçilerini hiçbir zaman kapıdan geri çevirmez. Fakat yaz ve kış ayları için ziyaret saatleri değişiklik göstermektedir. Ziyaret saatleri 09.00-19.00 saatleri arasıdır ve kapalı gün sayısı yoktur.

Antalya Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti Ne Kadar?
Antalya Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

Antalya Hayvanat Bahçesinde Müze Kart Geçerli Mi?

Hayvanların kendilerini doğal bir ortamda hissetmelerine dikkat edilerek yapılan Antalya hayvanat bahçesi müze kart geçerli değildir. Burası birden fazla hayvana ev sahipliği yapmakta olup Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulmuştur. Hayvanat bahçesinden ziyade daha çok müze havasında ziyaretçilerini kabul etmektedir. Antalya iline de ulaşımı oldukça kolay bir şekilde sağlanır. İster özel aracınız ile isterseniz de otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.

Yazarın Profili

Your email address will not be published. Required fields are marked *