Beyrut Gezi Rehberi

Beyrut Gezi Rehberi

Masalımsı harika bir tatil; Beyrut Gezi Rehberi 

Beyrut, binlerce yıllık tarihiyle mükemmel bir kaynaşımın merkezi konumda. Hristiyan’ından Müslüman’ına, yahudi’sinden başka dine mensup olan insanlarıyla her türlü kültürün izine rastlayabileceğiniz güzellikte ki bu şehir, doğunun Paris’i olarak nitelendiriliyor. Hoşgörü, sevgi ve sevecenliğin en üst seviyede olduğu bu şehirde, gezerken sürekli farklı bir kültürün yansımasını görebilirsiniz.

Beyrut Uçak Bileti

Özellikle Yurt Dışı Gezileri için uçak bileti alırken erken rezarvasyon önemli husus. Burada bütçe önemli. İstanbul başta olmak üzere Ankara, Antalya ve İzmir’den uçabiliyorsunuz. İstanbul’dan direk uçuşlar bulunuyor. Uçak Bileti fiyatları da 1600 TL gibi bir ücretle başlıyor.

beyrut gezi rehberi

Beyrut’ta Gezilecek Yerler

Beyrut programınızı uzun tutmanızda fayda var. Günlük turlar ile bu bölgeyi gezebilirsiniz. İç savaşların ve karışıklıkların hüznünü yaşamış bu şehir, hala görülmeye değer mükemmel özellikleriyle dikkat çekiyor. Byblos, Harissa, Jeita Grotto, Baalbek, Bsharri görebileceğiniz alanlardan yalnızca birkaç tanesi olarak karşınıza çıkıyor.

Okunmalı Dünyanın en ilginç gölleri

Eski Beyrut:

İç savaş zamanlarında ikiye ayrılan bir bölge. Solidere olarak da anılıyor. Savaş esnasında oldukça fazla zarar görmüş . Tüm bu yaşanılan olumsuzluklara rağmen gezilecek bir çok nokta bulunuyor. Bunların arasında Mavi Kubbeli El Amin Camiisi, Parlamento Binası,  Belediye Binası, Roma kalıntıları,  Nejmej Meydanı, Al-Omari Camiisi dikkatinizi çekecek ilk noktalar olarak karşınızda olacak. Haricen de kiliseler, sinagoglar, bolca cafe-restoran ve mağaza bulunmakta. Turist tuzağı olduğunu şimdiden söyleyelim.

Pigeon Rocks:

Görkemli sayılabilecek bir nokta. Kayaların içinden geçilecek şekilde turlar düzenleniyor. Mükemmel bir alan ve belki de en çok turiste rastlayacağınız alanların başında kendine yer buluyor.

beyrut gezi rehberi

Beyrut Gezi Rehberi

Okunmalı Dünyanın en az nüfusa sahip 5 ülkesi

Gemmayzeh:

Beyrut’un eski bölgelerinden birisi. Yemek, eğlenmek vs için son derece ideal noktalardan biris. Gece hayatının da kalbinin attığı bölgelerin başında geliyor.

Achrafieh:

Turistler tarafından atlanan şehrin en lüks bölgesi. Hristiyanların yoğunlukta olduğu bölgede çok şık giyimli insanlar, kaliteli restoran-cafe ve mağazalar bulunmakta.

Okunmalı Avrupa’da Oturum Alarak Vizesiz Seyahat Rehberi

Tavsiyeler;

Beyrut, mükemmel özellikleri ve tüm güzelliğiyle sizleri bekliyor. Eşsiz mekanların bulunduğu bu şehir, son derece hareketli. Buna rağmen son zamanların en pahalı şehirleri arasında da kendine yer buluyor. Bu sebeple dikkatli olmakta fayda olacaktır. Tüm bunlara ek olarak diğer yurt dışı seyahatlerinizde olduğu gibi Beyrut seyahatine çıkmadan önce de mutlaka yurtdışı seyahat sigortası yaptırmanızı tavsiye ederiz. Yurt dışında yaşanabilecek sağlık sorunlarına karşı sizi ekonomik anlamda güvence altına alacak seyahat sigortası sayesinde gönül rahatlığıyla seyahat edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.