Panama Gezilecek Yerler, Konaklama, Otel, Yeme içme Yerleri

Panama Gezilecek Yerler, Konaklama, Otel, Yeme içme Yerleri

Dünya ticaretinin ekonomi açısından en önemli merkezlerinden olan Panama Kanalının olduğu Panama gezilecek yerler ile merak edilmektedir. Öyle ki özellikle buraya kanalı görmek için her yıl milyonlarca kişi gelir. Zira kanal insan emeğiyle yapılmış en büyük kanalların başını çeker. Özellikle burayı görmek isteyenler Panama City Uçak Bileti fiyatları hakkında bilgi edinmek istemektedir.

Dört mevsim görebileceğiniz yer olan Panama City üç farklı şehrin bir araya harmanlanmış halidir. Zira eski şehir ile yeni yapılan şehrin yanına birde modern şehir eklenmiştir. Bu üç şehri aynı anda görebileceğiniz yer ise bölgenin terası Cerero Ancon olmaktadır. Şehre 199 metre yükseklikte yer alan burası doğal bir alandır. Yakın olması nedeniyle yürüyüş yapılarak bu şehrin manzarasına hakim olmak için özellikle gezinizde çıkmanız gerekir. İsmini duyan kişiler Panama ne ile meşhur sorusuna yanıt aramaktadır. Panama özellikle el emeği ile yapılan bir mükemmel bir kanal Panama Kanalı ile meşhurdur.

Seyahat planlayanlar burada bir konuyu açıklığa kavuşturmak istemektedir. Bu anlamda Panama vize istiyor mu sorusuna yanıtlar aranır. Türkiye Cumhuriyet Vatandaşları Panama ziyaretlerinde vize almasına gerek yoktur. Yurt dışı gezileri ile merak edilen bir çok hususlar bulunmaktadır. Panama gezilecek yerler listesinde ilk sırayı Panama Kanalı almaktadır.

Panama Gezilecek Yerler

Panama Gezilecek Yerler

Seyahat severlerin merak ettiği bir diğer husus ise Türkiye’den Panamaya Nasıl Gidilir olmaktadır. Türkiye’den Panamaya direkt uçuşlar söz konusudur. Bunun yanında Avrupa ülkelerinden aktarma yapabilirsiniz. Aktarmanızın adresi ise Paris, Frankfurt ve Amsterdam olmaktadır.

Dünyanın Yedi Harikasından Biri Panama Kanalı

Panama Gezilecek Yerler

Panama Gezilecek Yerler

Panama Kanalı insan gücüyle yapılmasının yanında dünyanın yedi harikasından biridir. Bu sebeple insanlar burayı görmek için can atar. Kuzey Amerika ile Güney Amerika’yı birbirine bağlayan kanal Orta Amerika’da yer alır. Öyle çevresi deniz ve adalarla çevrilidir. Yaklaşık 1600 ada parçasının bu bölgede olduğu bilinmektedir. Bölgede doğal güzellikler ortaya kendisini sunar. Yüzlerce kuş türü, yüzlerce ağaç türü ve bitki örtüsü ile sizlere muhteşem bir aura katar. Hatta burada yaşayan hayvanlar ilginizi çekerken canlı müzik kültürü gezinizin eğlence durakları olur.

Panama City çok geniş bir halk kitlesine sahiptir. Zira Kızılderili halk yanında dünyanın her milletinden kişiyi burada bulabilirsiniz. Burası Pasifikteki ilk İspanyol kolonisi olurken bir dönem Kolombiya’nın hakimiyetinde yaşayan bir yerdir. Bağımsızlığının kazanılması ile bir dönem Kaliforniya altın yatakları için önemli bir güzergah olmuştur. Ayrıca Panama City aynı zamanda Atlantik ve Pasifik Okyanuslarını birbirine bağlamaktadır.

Panama Gezilecek Yerler

Panama Gezilecek Yerler

Kanalın uzunluğu 82 kilometredir. Yapılışı ile birlikte 1914’ten beri dünya ticaretinin önemli noktalarından biri haline gelmiştir. Kanalın işleyişi ABD elinde iken aldığı ilginç karala burayı 31 Aralık 1999 tarihinde kendi yetki alanından bırakmıştır.

Panama Gezilecek Yerler Konaklama İmkanları

Şehirde konaklayabilmeniz için çok geniş bir coğrafya sizleri beklemektedir. Özellikle kanal manzaralı oteller burada sıralanmaktadır. Dünya finans bölgesi olarak görebileceğiniz bir yer olan Panama City ulaşımı kolay yerlere sahiptir. Buraya gidebilmeniz için adresiniz Tocuman Uluslararası Havalimanı olmaktadır. Geziler ile birlikte en merak edilen sorulardan biri Panama güvenli mi olmaktadır. Seyahatinizdeki listenize bağlı olarak güvenli olduğunu söylemek mümkündür. Ancak bazı bölgeleri halen tehlike arz eder. Bu sebeple buraya yapacağınız gezilerde mutlaka rehber alınması önerilmektedir. Özelikle Panama gece hayatı meraklıları için belli bölgelere gidilmesi gerekir. Hatta Panama’da yaşayan Türkler ile burada gezebilirsiniz. Zira burada çok sayıda Türk Vatandaşı yaşamaktadır.

Bütçenize dost bir konaklama oteli bulabilmeniz için paket tatiller alınabilir. Bu anlamda Türkiye’den Panama gezisi için paket turlar satılmaktadır. Bu turlar ile gidiş geliş uçak bileti ve konaklama hizmeti alınabilmektedir. Konaklama daha çok oda kahvaltı şekliyle olur. Diğer harcamalar ise doğal olarak seyahat ederler kendi bütçelerinden ödeme yapar. Panama gezisi için ihtiyacınız olan konaklama ve enerji ile dinlenme burada çok geniş bir listede bulunmaktadır.

Panama Gezilecek Yerler

Panama Gezilecek Yerler

Panama konaklama ihtiyacı burada bulunan 3,4 ve 5 yıldızlı otellerden karşılanabilir. Bunun yanında uzun süreli tatiliniz için günlük kiralık ev bulunabilmektedir. Ancak bir otelde konaklamak istiyorsanız başlıca oteller şunlardır;

 • Hotel Las Americas Golden Tower Panama
 • Hospedium Princess Hotel Panama
 • The Executive Hotel
 • Riu Plaza Panama

Panama Yeme İçme Mekanları

Çok farklı bir yemek kültürünün bulunduğu Panama seyahat severler için önemli restoranlar ile hizmet vermektedir. İlginç tatlardan biri balık çorbasıdır. Bununla birlikte burada farklı olarak tadabileceğiniz başlıca lezzetler şunlardır:

 • Pirinç ve fasülye
 • Tavuk, domuz eti gibi etler
 • Ceviche, sancocho ve pescado ( balık çorbası)
 • Muz (yeşil renkli pişmiş)
 • Yuca (bir tür bitki kökü)
 • Deniz ürünleri yemekleri
Panama Gezilecek Yerler

Panama Gezilecek Yerler

Bölgede baharatlı yiyeceklerin tüketilmesi mümkün değil. Ancak baharatlı olan Panama yemekleri çok daha lezzetli olmaktadır. Özellikle taze biber, kekik, kimyon ve diğer baharatların harmanlandığı yemekler muhteşem tatlar katar.

Panama şehrinde yemek yiyeceğiniz başlıca mekanı Coca-Cola olmaktadır. Çok eski bir lokantadır. Küçüklüğü ve mütevaziliği ile bilinir. Ancak 100 yıldan fazladır burada misafirlerine lezzetler sunmaktadır. Bir diğer yemek mekanı ise El Trapiche olmaktadır. Burası çok lüks bir yerdir. Daha çok deniz ürünleri ile ön plana çıkmaktadır.

Panama City Gezilecek Yerler

Gezilecek yerler açısından Panama Kanalı dışında birçok yer bulunan şehir ilginizi çekecek özellikleri ile ön plana çıkar. Burada en önemli bölgeler CascoAntiqua ile Casco Viejo olmaktadır. Buraların tarihi, kültürel ve zengin bir yapısı bulunmaktadır. Bu sebeple gezi listenize buraları almanız gerekecektir. Mimari yapıları ve sokakları ile kafeler, restoranlar ve mağazalar bu bölgelerde yer almaktadır.

Panama Gezilecek Yerler

Panama Gezilecek Yerler

Şehri farklı bir pencereden izlemek istiyorsanız adresiniz Amador Geçidi olmalıdır. Bununla birlikte Panama City gezilecek yerler şu şekildedir.

 • Eski Panama şehri
 • Panama Kanalı
 • Soberania Ulusal Parkı gezisi
 • Darien Ulusal Parkı gezisi
 • Guna Yala (Palmiyelerle kaplı bir ada)
 • San Lorenzo Sömürge Kalesi
 • Azuero Partilerine katılmak
YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.