Dünya’nın Birbirinden Güzel Rengarenk 15 Şehri

Dünya’nın Birbirinden Güzel Rengarenk 15 Şehri

Dünya’nın Birbirinden Güzel Rengarenk 15 Şehri – Bazı şehirler vardır ki kendine has mimari dokusu ve özellikleriyle diğer şehirlerden ayrılır ve daha çok ilgi görür. Dünyadaki bazı şehirler de özellikle birbirinden canlı renklere bürünmüş evleri ve sokaklarıyla hayli ilgi görüyor.

İnsanların iletişim için kullandığı kanallardan biri olan renkler insandaki yaşam enerjisinin artmasına ve kendini daha mutlu hissetmesine olanak tanıyor. Orada yaşayan insanların da çok mutlu olduğunu bizlere hissettiren  15 şehri sizlerle paylaşıyoruz. Gezi Masalı ailesi olarak bu sevimli şehirleri mutlaka en kısa sürede ziyaret etmenizi istiyoruz. İçinizdeki sevincin artacağından emin olabilirsiniz.

Dünyanın En Renkli Şehirleri

1.Longyearbyen, Norveç

Norveç’e bağlı Svalbard Adaları’na başkentlik yapan Lonyearbyen oldukça ama renkli evleriyle çok şirin bir şehir. Kuzey ışıklarının en güzel göründüğü yerlerden biri olan Longyearbyen, rengarenk evleriyle de oldukça renkli ve çekici bir şehir.

Dünya’nın Birbirinden Güzel Rengarenk 15 Şehri

Okunmalı  Dünyanın en ilginç gölleri

2.Barranco, Lima, Peru

Lima’nın sanat bölgelerinden biri olan Barranco’nun sanatçı kişiliği resmen sokaklarına da yansımış. Genel olarak renkli bir ülke olan Küba’nın bu renkli bölgesini mutlaka görmelisiniz.

Dünya’nın Birbirinden Güzel Rengarenk 15 Şehri

3.Brighton Sahili, Malbourne, Avustralya

Renkli kulübeleriyle Brighton Sahili’nin Malbourne’ye çok farklı bir hava kattığı kesin.

Dünya’nın Birbirinden Güzel Rengarenk 15 Şehri

Okunmalı Dünyanın en az nüfusa sahip 5 ülkesi

4.Burano Adası, İtalya

Adanın en meşhur yönü rengarenk boyanmış evleridir. Söylenen göre eskiden burada yaşayan erkekler içkiye çok düşkünmüş ve bu adamlar gece sarhoş olduklarında evlerini bulamadıkları için karıları her evi farklı bir renge boyayarak eşlerinin yanlış eve girmelerini engellemişler.

Dünya’nın Birbirinden Güzel Rengarenk 15 Şehri

5.Cinque Terre, İtalya

Bir tepe üzerine kurulu olan bu şirin ve renkli İtalyan şehri muhteşem bir manzara sunuyor.

Okunmalı Büyüleyici doğa harikaları

6.Buenos Aires, Arjantin

Her yönüyle eğlenceli ve çekici bir ülke olan Arjantin’in başkenti Buenos Aires, renkli sokaklarıyla turistlerin en çok ilgi gösterdiği şehirlerin başında geliyor. Birçok duvarda yerel sanatçıların yaptığı eserleri de görebiliyorsunuz.

Dünya’nın Birbirinden Güzel Rengarenk 15 Şehri

7.St. John’s, Kanada

Yılın büyük bir bölümü karlar altında ve buz gibi havada geçiren Kanada’da bulunan St. John’s kasabasındaki birbirinden güzel ve rengarenk evler, kasabada yaşayanların soğuktan daha az etkilenmelerini sağlıyor.

Dünya’nın Birbirinden Güzel Rengarenk 15 Şehri

Okunmalı Asya’da vizesiz seyahat edilebilen yerler

8.Wroclaw, Polonya

Tam bir kültür ve sanat kenti olan Wroclaw da muhteşem mimarisi ve renkli halleriyle kartpostallardan fırlamış hissi yaratan evleriyle listemizdeki yerini alıyor.

Dünya’nın Birbirinden Güzel Rengarenk 15 Şehri

9.Bristol, İngiltere

Hem eski mimari ile arz-ı endam eden gururlu evler hem de modern çizgileriyle çok şık görünen evler… Hepsinin ortak özelliği ise oldukça renkli ve insanın içini ısıtıyor olmaları. Bristol de bu özellikleriyle listemize girmeyi hak ediyor.

10.Balat, İstanbul, Türkiye

Bu kez bizden bir yer, Balat karşımıza çıkıyor. İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden olan cumbalı ve birbirinden güzel renklere bezenmiş bu güzel semti, zamanında şehrin gayrimüslim kesiminin yerleşim yeri olarak kullandığı yer olmuştur. Günümüzde zaman zaman tehlikeli olsa da genel olarak sevimli, fotoğrafçılar ve turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği bir bölge Balat…

11.San Francisco, Kaliforniya

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan San Francisco deyim yerindeyse tam bir kültür ve ekonomi bölgesi. Şehirdeki renkli binalarsa şehrin güzelliğine güzellik katıyor.

12.Paradise Adası, Bahamalar

Rengarenk evleriyle çok daha sevimli bir adaya dönüşen ve isminin hakkını veren Paradise Adası, denizin mavisi ve evlerin renkleriyle muhteşem bir uyum oluşturuyor.

13.Jodhpur, Hindistan

Hindistan’ın mstik havasına uygun olarak evlerin maviye boyandığı Jodhpur hayli farklı ve etkileyici bir manzara sunuyor.

14.Puerto Vallarta, Meksika

260 bin civarı bir nüfusa sahip olan Puerto Vallarta, Jalisco eyaletinde bulunan şirin bir şehir. Şehirdeki birçok ev çok güzel renklere boyanarak şehre ayrı bir hava katıyor. Şehirde her kasım ayında düzenlenen yemek festivali ise şehrin çok daha güzel renklere bürünmesini sağlıyor.

15.Berlin, Almanya

Almanya’nın Berlin şehri de çok güzel bitişik nizam renkli evlere sahip şehirlerden biri. Berlin’e geldiğinizde bu evlerin olduğu sokakları gezip evlerin fotoğraflarını çekmeyi ihmal etmeyin.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.