Bodrum Nasıl Gidilir? Nerede? Havaalanı Oto Gar Transferleri

Bodrum Nasıl Gidilir? Nerede? Havaalanı Oto Gar Transferleri

Dünya’nın turizm markası haline gelen Bodrum en popüler tatil bölgelerimizde ilk sıralarda yer alan bir yöremiz. Bu aşamada henüz burayı keşfetmeyenler Bodrum nasıl gidilir, bodruma ulaşım nasıl olur? Havaalanından ulaşım ve transferler gibi bir dizi sorunun yanıtını arıyor. İşte size Bodrum’a ulaşım yolları.

Öncelikle Bodrum Nerede?

Ege Bölgesinde, Muğla’ya bağlı ilçe olan Bodrum ülkemizin güneybatı sahilinde yaklaşık 650 kilometrelik bir sahil şeridine sahiptir. Çok önemli koyları, plajları ve tarihi yerleri olmasında dolayı dünya çapında bir üne sahiptir. Bu anlamda kendi aracı ile gidecekler için rotanıza buradan ulaşabilirsiniz. Bodrum’un bazı şehirlere uzaklığı şu şekilde;

  • Antalya 426 km
  • Muğla 120 km
  • İstanbul 697 km
  • Ankara 710 km
  • İzmir 237 km
  • Van 1845 km
  • Konya 618 km

bodrum nasıl gidilir

Havaalanından Bodruma Gidiş

Okunmalı : Bodrum Gezilecek Yerler Listesi

Bodrum’a gidenlerin uçakla gitmesi için en yakın havaalanı Uluslar arası Milas Bodrum Havaalanı (BJV)’dır. Bodrum ilçesine havaalanının uzaklığı 36 kilometredir. Muhtemel almış olacağınız Bodrum Konaklama hizmeti için transfer hizmetleri de otellerde mevcut. Bu aşamada alacağınız havaalanı transfer hizmeti ile tatil yapmak istediğiniz otele kadar gitmeniz tatil sonrası da havaalanına geri bırakılmanız size kolaylık sağlayacaktır. Bu sebeple konaklama hizmeti satın alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan birisidir. Yolculuğunu Dalaman Havalimanı üzerinden yapacaklar transferler ve diğer bilgileri makalemizden öğrenebilir.

Havaalanından transfer hizmeti almadıysanız Bodrum Milas Havaalanından kalkan HAVAŞ otobüsü servisleri ile de şehrin belli bölümlerine seyahat edebiliyorsunuz. Bodrum Uçak Bileti de uluslar arası bir liman olduğu için kolaylıkla bulabileceğiniz hususlardan birisi oluyor.

bodrum kaç günde gezilir

Bodrum’a Otobüsle Ulaşım

Ünlü bir turizm merkezi olması özellikle yaz aylarında buraya otobüs seferlerinin artmasına neden oluyor. Burada uçak dışında otobüs ile karayolundan gitmek isteyenler için otobüs bileti bulmanız da dijital ortamlarda sunulan hizmetlerden. Buradan alacağının en uygun, en rahat otobüsler ile en ucuz bilet alımı sonrası seyahatlerinizi programlayabilirsiniz.  Ayrıca geri dönüşünüz ve planlamanız açısından da Bodrum Kaç Günde Gezilir sorunuza yanıt bulmalısınız diye düşünüyorum.

bodrum nasıl gidilir

Muğla Otogarı Ulaşımı

Yolculuğunu Muğla’ya kadar yapan kişilerin Bodrum’a gidebilmesi çok kolaydır. Buradan kalkan minibüsler sizleri istediğiniz yere kadar götürebiliyor. Her yarım saatte bir Bodrum’a ve bölgelerine kalkan araçlara ulaşmanız mümkündür.

Bodrum Nasıl Gidilir? Sorusunun aslında en kolay çözümü internette haritalar oluyor. Buradan bulunduğunuz bölge ve konumuna göre uzaklık ve yol tarifini de alabilmeniz mümkün.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.