Villa Kiralarken Nelere Dikkat Etmeli? Kiralık Villa Tatili

21.02.2024
78
Villa Kiralarken Nelere Dikkat Etmeli? Kiralık Villa Tatili

Heyecanla bu yıl yapmak istediğiniz tatil için kiralık villa arayışına girdiğinizde mağdur olmamak için dikkat edilmesi gereken husus villa kiralarken nelere dikkat etmeli açıklıyoruz.

Tatillerden beklenti her zaman rüya gibi ve en lüks olanıdır. Ancak bu yolda maalesef beklentilerinizden kötü bir tatil sizi bekliyor olabilir. Hatta kiralık villa ile dolandırıcıların ağına düşebilirsiniz. Zira günümüzde internetten alınan çevrimiçi tatillerden olan villa kiralama hizmeti dikkat edilmesi gereken hususlar ile önem kazanmaktadır.

Tatil öncesi nasıl bir konaklama yapacağınız belirlemek gerekir. Böylelikle merakınız Kiralık Villa Otellere Göre Ucuz mu olabilir. Bu aşamada nasıl bir tatil istediğinizi belirlemek gerekir. Sonsuzluk Havuzlu Kiralık Villa son yıllarda en çok tercih edilenlerdendir.

Villa Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Villa Kiralarken Nelere Dikkat Etmeli?

Villa Kiralarken Nelere Dikkat Etmeli?

Güvenli ve keyifli bir tatil deneyimini unutulmaz hatıralar ile anımsamak için öncelik kiraladığınız şirkettir. Bu şirketlerin ne kadar güvenli olduğu sorgulanması gerekir. Turizm şirketleri devlet izniyle seyahatler satmaktadır. Bunlardan biri de kiralamalardır. Ancak dijital ortamlarda bazı mağduriyetleri ortaya koyan satışlar olmaktadır. Bu sebeple villa kiralamadan önce dikkat etmeniz gerekenler, sorgulamanız gerekenler şunlardır.

 • Villa kiralamada hizmet alırken gerçek birisiyle konuştuğunuza emin olun.
 • Kiraya veren gerçek kişiyse mutlaka bağlı olduğu şirketi sorgulayın.
 • Kiraya verecek olan şirket hakkında araştırmalar yapın, yorumlara bakın.
 • Kiralayanın sosyal medya hesaplarını inceleyin
 • İnternet sitelerinde analizler gerçekleştirin
 • Kiraya veren kişiye sorular sorun
 • Kiralık villanın mülk adresini Google haritalar ile arayın
 • Kiralık villa konumuna bakın
 • Kiralık villa hizmetinde tecrübeliler mi inceleyin.
 • Villa Kiralama sözleşmesinin örneğin inceleyin.
 • Online satış yapan internet sitesinin https güvenli sertifikası ve şifrelemesine bakın.
 • Kişisel bilgilerinizi güvene alın.

İnternette en tehlikeli husus olmayan bir villanın kirası için ücret ödemektir. Bu sebeple emin olmadığınız alımlardan uzak durmak gerekmektedir. Gerçek kişiler telefonla iletişim kurarken dolandırıcılar daha çok mesaj yöntemini seçmektedir. Böylelikle ayrıntıları görüşmek istemelisiniz.

Villa Kiralarken Nelere Dikkat Etmeli?

Villa Kiralarken Nelere Dikkat Etmeli?

Villa Kiralama Şirketi Hakkında Bilgiler Edinin

Kiraya veren taraf olarak sözleşme sunacak kişinin adı ve temsili olduğu şirketi araştırmak önemlidir. Bu aşamada araştırma doğal olarak internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Araştırmalarınızı;

 1. Google haritalar kaydı
 2. İletişim bilgileri
 3. Adres sorgusu
 4. Şirketin sosyal medya hesaplarına bakın.

İnternet ile arama motorları sayesinde hizmet alacağınız şirket hakkında bilgiler ayrıntılı olarak edinilebilmektedir. Bu sayede gerçek bir villa kiralama hizmeti alırken rüya gibi bir tatil için adım atmış olursunuz. Öyle ki internet sitelerindeki bilgiler ışığında para ödemesini yaptığınız yer hakkında gönlünüz daha rahat olacaktır.

Villa ile kiraya veren şirket hakkında yorumlar bu aşamada çok önemli olmaktadır. Bu yorumlar şirketin itibarıdır. Bununla birlikte şirket hakkında daha önce olunan referanslar önemli olmaktadır. Zira villa kiralama konusunda saygın bir şirketten rezervasyon yaptığınızdan emin olmak çok önemlidir.

Villa kiralama hizmeti aldığınız şirket tecrübeli mi?

Villa kiralama şirketleri söz konusu olduğunda, ne kadar süredir faaliyet gösterdiklerini sorgulayın. Hizmet alırken destek aldığınız kişinin bu sektörde ne kadar deneyime sahip olduğunu öğrenin.

Sözleşmeyi İnceleyin

Lüks bir tatil planlarken, kalemi kâğıda koymadan önce anlaşmanın tamamını incelemek çok önemlidir. Rezervasyonunuzla ilgili herhangi bir sorun çıkması durumunda sözleşmenin sizi koruyacak hükümler içerdiğini doğrulayın.

Saygın şirketlerin genellikle kapsamlı Hüküm ve Koşulları (Şartlar ve Koşullar), rezervasyon koşulları ve Sıkça Sorulan Sorular (SSS) web sitelerinde kolayca bulunabilmektedir. Bu koşullar sizlere belli yollar gösterecektir.

Tatil alımlarında şirketler zaman kısıtlaması ile adeta psikolojik bir baskı uygulamaktadır. Burada adeta bir zorlamadan bahsetmek mümkündür. Bu aşamada değerlendirmeniz için kendinize yeteri kadar zaman istemeniz önemlidir.

Villa kiralarken;

 • Biraz araştırma
 • Biraz dikkat

Sizlere muhteşem bir tatil için yeterli olur. Villa kiralarken nelere dikkat etmeli hususu kişilerin beklentilerine göre daha çok genişletilebilir. Bu aşamada yorumlar ile okuyucularımıza destek olabilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.