Sonbaharda Antalya Gidilecek Yerler

Sonbaharda Antalya Gidilecek Yerler

Dört mevsim Antalya’da gidilecek onlarca yer söz konusudur. Ancak Sonbaharda Antalya gidilecek yerler özellikle romantik çiftlerin arayışında olmaktadır.

Sonbaharda Antalya Gidilecek Yerler Listesi

Kişisel olarak tercihiniz ve hobilerinize bağlı olarak gezi rotaları değişebilmektedir. Ancak sonbahar tatili ile birlikte Antalya ve çevresinde gidilmesi gereken yerler belli başlı olarak şunlardır;

  • Düden Şelalesi
  • Kaleiçi
  • Termessos Antik Kenti
  • Köprülü Kanyon Milli Parkı
  • Perge Antik Kenti
  • Tahtalı Dağları
  • Aspendos Antik Kenti
  • Olimpos ve Yanartaş
Sonbaharda Antalya’da Gidilecek Yerler

Sonbaharda Antalya’da Gidilecek Yerler

Düden Şelalesi

Şehir merkezinde kalan ve Düden 1 ile Düden 2 olarak geçen şelaleler günübirlik olarak sürekli ziyaret edilen yerlerdir. Ancak sonbahar tatili ile birlikte Antalya’da görülmesi gereken yerlerden biri olarak Düden 1 Şelalesi listemizde ilk sırada yer almaktadır. Zira burası şehrin sembolü haline gelmiştir. Sonbahar’ın sunduğu renkler ile adeta festival havası veren şelalenin olduğu yerler muhteşem bir manzara ile sizlere ortak olur.

Kaleiçi

Hafta sonları şehrin ziyaretçilerine yerlilerinde katıldığı Kaleiçi özellikle yaz aylarında yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Burada alışveriş mekanları ile birlikte yatla Antalya koylarını gezebilme imkanları bulunmaktadır. Burası tarihi Antalya evlerinin olduğu mekanlardır. Bu sebeple dar sokaklar, mimari yapısı ile muhteşem evler, antik liman keşif için önemli yerlerdendir.

Sonbaharda Antalya’da Gidilecek Yerler

Sonbaharda Antalya’da Gidilecek Yerler

Termessos Antik Kenti

Antalya’nın balkonu niteliği taşıyan Termessos Antik Kenti sonbahar ile tam bir renk cümbüşüne bürünmektedir. Kırmızı, turuncu ve sarının hakim olduğu bölgede yeşil yapraklar ile bir festival ortamı sizlere bekler.

Köprülü Kanyon Milli Parkı

Rafting ile aktivitenin en heyecanlı adresi Köprülü Kanyon Milli Parkıdır. Burası özellikle yaz aylarında çok yoğun olurken renklerin değişimi ile sonbaharda ayrı bir ziyaretçi kitlesine sahiptir.

Sonbaharda Antalya’da Gidilecek Yerler

Sonbaharda Antalya’da Gidilecek Yerler

Perge Antik Kenti

Heykeltraşların şehri olarak bilinen Perge Antik Kenti her mevsim gezilebilir. Ancak bulunduğu bölge itibariyle tarihi dokunun sonbahar renkleri ile yaşayabileceğiniz kent gezi için listenize alınacaklar arasında bulunmaktadır.

Tahtalı Dağları

Antalya’nın ve burayı ziyaret edenlerin aktiviteler için tercih ettiği Tahtalı dağları Sonbahar ayında trekking ve yürüyüşler için muhteşem bir alternatif olmaktadır.

Sonbaharda Antalya’da Gidilecek Yerler

Sonbaharda Antalya’da Gidilecek Yerler

Aspendos Antik Tiyatrosu

Tarihi dokusu ile mimari yapıya özen gösterenlerin adreslerinden olan Aspendos Antik Tiyatrosu sonbahar ile gezilecek yerler listesinde yer edinmektedir.

Olimpos ve Yanartaş

Antalya merkezine yaklaşık 1 saatlik mesafede yer alan Olimpos ve Yanartaş günübirlik geziler ile Sonbahar tatilinde gideceğiniz bir diğer adrestir.

Sonbahar mevsiminin renkleri ile cümbüşü Antalya’nın her bir yerinde çok güzeldir. Sıcak iklimi ile sonbaharı en son demine kadar yaşayan kent 4 mevsim muhteşem tatilin adresidir. Sonbaharda Antalya gidilecek yerler doğal güzellikler ile artırılabilir.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.