Antalya Mangal Yakılacak Plajlar

Antalya Mangal Yakılacak Plajlar

Tatil süresince kişilerin en büyük zevklerinden biri denize girdiğiniz esnada ayrıca malgal keyfi yapmaktır. Bu aşamada denizlerin ve sahillerin temiz tutulması amaçlı olarak mangal ve ateş yakılması birçok plajda yasaklanmıştır. Ancak Antalya Mangal Yakılacak Plajlar belli yerlerde yapılması mümkün yerler olmaktadır.

Enfes bir lezzetin yanı sıra hava ve yer kirliliği yapan mangal damak tadını seven herkesin tercih ettiği tüketim olmaktadır. Öyle ki yaz aylarında kişiler sevdikleriyle denize girmenin yanında karnını da mis kokular eşliğinde ızgarada yaptığı yiyecekler ile tercih edilmektedir. Özellikle yaz aylarında milyonlarca kişini kalbinin attığı Antalya yaklaşık kilometrelik bir sahil bandı ile sizleri karşılar. Bu anlamda bir çok alanda mangal yakabilirsiniz. Ancak özellikle şehir merkezinde yakılacak yerler sınırlı olmaktadır. Antalya Mangal yakılacak plajlar şu şekilde listelenmektedir.

  • Sarısu Plajı Piknik Alanı
  • Lara Plajı Piknik Alanları
  • Büyük Çaltıcak Plajı Mesire Alanı
  • Küçük Çaltıcak Plajı Mesire Alanı
  • Topçam Plajı Mesire Alanları

Sarısu Plajı Piknik Alanı

Çok geniş bir alana sahip olan Sarısu Plajına komşu konumundaki piknik alanında mangal yakılacak yerler ve oturma masaları sizleri karşılamaktadır. Buraya araçla girişler ücretlidir. Otomobil ile giriş ücreti  TL olmaktadır. Piknik alanında bulaşık yıkama yerleri, tuvalet, soyunma kabinleri ve marketler bulunmaktadır. Burada ihtiyacınız olan ekmek, odun, mangal kömürü ve yiyecek içecekler marketlerden karşılanabilmektedir. Ancak şehir merkezindeki fiyatlara göre daha yüksek tutarlarda almanız söz konusu olmaktadır.

Sarısu Plajına gidişte en büyük kolaylık büyükşehir belediyesinin toplu ulaşım araçları ile gidiliyor olmasıdır. Burada saat 22:00’ye kadar piknik yapma imkanınız bulunmaktadır. Piknik sonrası sahil yaklaşık 100 metre mesafeye kadar ulaşır. Burada duş imkanı ve tuvaletler ile soyunma kabinleri bulunmaktadır. Böylelikle hem deniz hem mangal keyfini yapmış oluyorsunuz.

Antalya Mangal Yakılacak Plajlar

Antalya Mangal Yakılacak Plajlar – Sarısu Plajı

Antalya’da piknik yapılacak 10 muhteşem yer sizlere ayrıca mangal yakmanın ayrı bir mutluluğunu verecek yerlerden meydana gelmektedir.

Çaltıcak Piknik Alanı

Antalya’nın hem mangal hem deniz keyfini sonuna kadar hissedebileceğiniz en güzel yer Çaltıcak Piknik Alanıdır. Özellikle Büyük Çaltıcak sizlere muhteşem bir hafta sonu yada günübirlik gezi imkanı vermektedir. Güzelliği ve rahatlığı nedeniyle özelikle hafta sonu yoğunluk yaşanmaktadır. Antalya Kemer karayolu üzerinden ulaşım sağladığınız piknik alanına ana yoldan sağa dönerek ulaşıyorsunuz. Kemer karayolunun altından geçen küçük bir geçitten ulaştığınız Büyük Çaltıcak Piknik Alanı market, tuvalet, duş ve diğer ihtiyaçlar için market imkanı veren bir yer olmaktadır.

Antalya Mangal Yakılacak Plajlar

Antalya Mangal Yakılacak Plajlar

Hafta sonu yaşanılan yoğunluk nedeniyle girişlerde sıra oluşan bir yer olmaktadır. Özellikle Antalya’da ikamet edenlerin tercih ettiği yer Fare Adası manzarası ile Antalya yeni limanına komşu olmaktadır. Hatta sahilin bir kenarında küçük bir mağara bulunmaktadır. Yaz sıcağında serin bir yer olan mağara gençlerin özellikle tercih ettiği yer olmaktadır.

Antalya Mangal Yakılacak Plajlar

Antalya Mangal Yakılacak Plajlar – Büyük Çaltıcak PLajı

Antalya bölgesinde mangal yakılması sahillerde yasaktır. Plajların ve denizin kirlenmesini önlemek amaçlı olarak alınan bu tedbir neticesinde buraya yakın yerlere mesire alanları düzenlenmiştir. Hem denize girmek hem de mangal yakmak isteyenler için bu bölgeler önemli yerler olmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.