Adrasan Tekne Turu Fiyatları 2023

13.10.2023
201
Adrasan Tekne Turu Fiyatları 2023

Antalya’nın muhteşem atmosferlerine sahip Kumluca ilçesinin yıldızı Adrasan tekne turu fiyatları son zamanlarda sıklıklar araştırılmaktadır. Adrasan, Ceneviz Koyu ve Suluada Tekne turları ve ayrıntıları içeriğimizde yer almaktadır.

Akdeniz Bölgesi, özellikle Antalya sınırları içerisinde yer alan gezi noktaları arasında adaları ile ün yapan Adrasan tekne turu fiyatları ve ayrıntıları içeriğimizde yer almaktadır.

Adrasan Tekne Turu Fiyatları 2023

Antik kente ve muhteşem bir atmosfere sahip olan Olimpos’un gölgesinde kalan Adrasan gezilecek yerler açısından aslında çok zengin bir yer. Yıllar içerisinde kendisini geliştiren bölge denize olan kısa kıyı şeridine rağmen adaları ve özellikle Suluada tekne turları ile gözde oldu. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında ziyaretçi sayısının artış yaşadığı Adrasan her geçen gün Kumluca ve Antalya coğrafi bölgesine bağlı olarak turizmin gözdesi olma yolunda ilerliyor.

Sahip olduğu ünü ile Suluada Plajı tekne ile gidilen bir yer. Bu anlamda Adrasan kıyılarından ve Olimpos sahilinden buraya tekne turları yapılıyor. Ancak asıl adresi elbette Adrasan. Kısa kıyı kenar şeridine sahip olmasının yanında Adrasan’da neredeyse teknelerden insanların yüzecek yerleri yok. Günübirlik tekne turu olması nedeniyle buradaki adalara ve Suluada’ya yapılan turların listesinde ilk sırayı Rus misafirlerimiz alıyor. Burada kooperatife bağlı olmaların rağmen teknelerin kendi başın buyruk hareket ettiklerini dile getirmek gerekiyor. Teknelerin günde iki tur yaptığını söylemek mümkün. Özel tekne kiralama imkanının yanında günübirlik turlar katılarak buradaki güzel adaları ve koyları gezme ve yüzme imkanına sahip oluyorsunuz.

Adrasan Tekne Turu Fiyatları

Adrasan Tekne Turu Fiyatları

Adrasan Günübirlik Tekne Turu Fiyatları Ne kadar?

Adrasan koyları ve adalarına günübirlik tur fiyatları değişiklik gösteriyor. Özel tekne kiralama yoluyla Suluada’ya gitmek isterseniz burada ödeyeceğiniz tutar 2023 yılı için 4 bin lira ile 4 bin 500 lira arasında değişiklik gösteriyor. Kişi sayısı çok önemli değil. Bu fiyatlar kesenize göre pahalı gelebilir. Zira bana pahalı geldi.

Adrasan Tekne turları ile adalara gitmeniz için Adrasan tekne turu fiyatları kişi başı 450 TL. 2-3 yaş çocuklara kadar ücret alınmazken 12 yaşına kadar çocuklar için yüzde 50 indirim yapılıyor. Söz konusu tekne olunca kişi sayısı küçük çocuklar içinde aynı büyük kişiler içinde. Zira daha fazla yolcu alınması halinde şikayet olursa Sahil Güvenlik ekipleri önemli idari para cezaları kesiyor. Bu sebeple tekne sahipleri fazla yolcu almaktan kaçınıyor. Sabah saat 10:00’da hareket eden tekne adalarda ve koylarda gezi ve yüzme imkanı sağlıyor. Aynı zamanda yemekli olan turlarda balık, köfte ve tavuk veriliyor. Bununla birlikte bisküvi ve kurabiye türü ikramlar yapılıyor.

Adrasan Tekne Turu Fiyatları

Adrasan Tekne Turu Fiyatları

Adrasan Tekne Turu Kaç TL

Bölgedeki tekne ve yatlar kooperatife bağlı olarak çalışıyor. Bu sebeple fiyatlar kooperatif tarafından belirleniyor. Bu aşamada Adrasan tekne turu kaç TL araması yapanlar daha çok farklı fiyat aldıkları için sorgulamaktadır. Ancak tekne sahiplerinin bu fiyattan uzak hareket ettiğini belirtmek isterim. Zira Adrasan Tekne ve Yatçılar Kooperatifi 2023 yılı tekne turu fiyatları için belirlediği rakam 400 TL’dir.

Adrasan Suluada Plajı

Adrasan’dan yapılan tekne turları rotası iki farklı yere yapılıyor. Birisi Ceneviz koyu diğeri ise Suluada. Adrasan – Ceneviz Koyu tekne turunda;

  • Akseki Koyu
  • Korsan Koyu
  • Aşk Mağarası
  • Sazak Koyu
  • Ceneviz Koyu

Görülüyor. Suluada turları ise sadece bu adaya gerçekleştiriliyor. Ancak Suluada tekne turu içerisinde ayrıca;

  • Ön plaj
  • Arka plaj
  • Şirinler Mağarası
  • Amerikan Koyu
  • Suyun çıktığı yer

Görülebiliyor.

Suluada Tekne Turu Ne Kadar?

Adrasan sınırları içerisinde yer alan Suluada tekne turu ne kadar sorgusu özellikle yaz aylarında sıklıkla yapılmaktadır. Bu anlamda farklı fiyatlarla karşılaşmanı mümkündür. Antalya’dan günübirlik geziler düzenlenmektedir. Bu geziler kampanyalar ile birlikte transfer ücretlerini de kapsamaktadır. Bu sebeple 600 TL civarlarında tur ücreti olmaktadır. Ancak Adrasan sahilinden buraya özel tekne kiralarsanız ödeyeceğiniz tutar 4 bin lira ve üzeri olacaktır. Bu aşamada mutlaka pazarlık yapılması gerekir.

Suluada tekne turu kişi başı ücreti ise 300 TL olarak tahsil edilmektedir. Bu aşamada Rus kafileleri ile birlikte hareket eden bir tekneye ödeyeceğiniz ücret bu kadardır. Ancak özel olarak kiralamak isterseniz yine mutlaka pazarlık yapılması gerekir.

Adrasan Tekne Turları Kaçta Başlıyor?

Bölgenin en güzel adaları ve koylarında kulaç atmak isteyen kişiler buraya program yapmaktadır. Bu aşamada en önemli sorumuz Adrasan tekne turları kaçta başlıyor olmaktadır. Özellikle farklı adalarda tur yapmak istiyorsanız Ceneviz turuna katılmanız gerekir. Ceneviz turu ise sabah saat 10:00’da başlamaktadır. Ancak Temmuz ve Ağustos gibi yoğun dönemlerde teknelerde yer bulmak zorlaşmaktadır. Bu sebeple bir gün öncesinden rezervasyon yapılması gerekir. Rezervasyon sonrası Adrasan tekne turları saat 10:00’da başlamaktadır.

Adrasan ve çevresinde tatil yapıyorsanız tekne turlarına katılmanız sizlere muhteşem bir deneyim sunabilir. Bu aşamada Suluada tekne turu fiyatları 2023 yılında 300 liradan başlamaktadır. Ancak Ceneviz Koyuna yapacağınız tur için 400 – 450 TL arasında ücret ödemeniz gerekmektedir. Adrasan tekne turu fiyatları ayrıca özel olarak gideceğiniz yere göre değişiklik göstermektedir.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.