Anamur Plajları ( Denize Girilecek Yerler, Clublar)

Anamur Plajları ( Denize Girilecek Yerler, Clublar)

Denize girmek ve serinlemek için Anamur Plajları arayışınız olabilir. Denize dik bir dağ yapısı ve coğrafyasına sahip olan Anamur’da doğal olarak sahil ve plajlarda kısıtlı hale gelmiştir. Anamur ilçesinin sahil şeridi yaklaşık 17 kilometredir ancak buna rağmen plaj bakımından zengin değildir. Nitekim bazı bölgeler denize girmek açısından da tehlike arz eder. Anamur Plajları ve Denize girilecek yerler ve clublar makalemizde bulunuyor.

Anamur Plajları Günübirlik Gezi İmkanı Sunuyor

Tarihi dokusu ve doğal güzelliklerinin bol olmasına karşın plaj bakımında çok sığ bir bölgeden bahsetmek mümkündür. Günübirlik geziler yapmak için önünüzde bir çok alternatif söz konusudur. Tarihi yapılar arasında denize girmek için en ideal yerlerden birisi Anemurium Antik Kenti plajıdır. En çok rağbet göreni ise Belediye Halk Plajı olarak gösterilmektedir. Anamur Gezilecek Yerler Listesine bakmanızı öneriyorum.

Anamur Belediye Halk Plajı

Anamur halkının şehir merkezinden yürüyerek ulaşabildiği bir plajdır. Bu bölge daha çok Anamur Otelleri adresi olarak gösterilir. Çünkü sahilin arka bahçesi olarak oteller, pansiyonlar bulunmaktadır. Gündüz denize giren tatilciler bu bölgedeki kafe ve barlarda da Anamur gece hayatı ile tatilin tadını çıkarır.

Yaklaşık 700 metrelik bir sahil şeridinden bahsetmek mümkündür. Burada denize girenler için duşlar, tuvaletler, restoranlar, soyunma kabini ve araç park yerleri gibi önemli ihtiyaç kalemleri karşılanmaktadır. Ayrıca halk plajına giriş ücretsizdir. Anamur Plajları içerisinde en çok tercihiniz burası olacaktır.

Ören Belediye Halk Plajı

Deniz Feneri ile Anemurium Antik Kenti arasında kalan plaj 2-3 metrelik bir mesafeden sonra aniden derinleşir. Bu sebeple çocuklu aileler pek tercih etmez. Sahil şeridi de çakıl taşları ile kaplıdır. Çok tercih edilmemesi nedeniyle suyu çok temizdir. Yaklaşık bir km uzunluğundaki sahil şeridi 20 metre genişliğe sahiptir. Burada denizcilerin ihtiyacı olan duş, soyunma kabini ve tuvalet gibi unsurlar bulunmamaktadır. Ancak bir restoran burada faaliyet göstermektedir.

anamur plajları

Atalay Beach Club

Ücretli denize girmek isteyenler İskele sahilinde yer alan Atalay Beach Club’ta girebilir. Burası aynı zamanda Restoran ve Apart otel olarak hizmet vermektedir. Denize sıfır mesafede yer alan yerde yaz aylarında yaklaşık 3 bin kişi aynı anda denize girebiliyor. Akşamları da canlı müzik hizmeti sunuluyor olması tercih edilme sebeplerinden birisi. Ayrıca çocuklar için burada bir park bulunuyor.

Mavi Ay Beach Club

Alkollü ve alkolsüz içecekleri ile şehir merkezine yaklaşık 2 kilometre mesafedeki Mavi Ay Beach Club farklı tasarımı ile müşterilerini karşılıyor. Karaoke müzik hizmeti sunulann yerde Club müzikleri de eğlendiren tarafı. Giriş ücreti geçtiğimiz yıl 50 TL idi.

Apollo Beach Club

Hafta sonları açık büfe kahvaltı imkanı da sunan Apollo Beach Club Güzelyurt Mahallesinde bulunmaktadır. Nargile severlerin tercih ettiği plajda alkollü ve alkolsüz içeceklerde bulunuyor. Belli günlerde de canlı müzik hizmeti sunuluyor. Grup halinde gidilmesi için rezervasyon gerekli.

Anamur Plajları ile denize girilecek belli başlı yerler bunlarla sınırlı değil elbet. Ancak coğrafi konum itibariyle çok zengin bir bölge olduğunu söylemek mümkün değil.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.