Antalya Ağustos Ayında Gidilmesi Görülmesi Gereken Yerler

Antalya Ağustos Ayında Gidilmesi Görülmesi Gereken Yerler

Deniz ve mavinin kucak açtığı Antalya Ağustos ayında gidilmesi gereken yerler Ağustos ayına merhaba dememizle kendisini çok daha cazip göstermektedir. Öyle ki en keyifli geziler yazın son demi bu ayda gerçekleştirilmektedir. Antalya başlıca denizi ile gidilmesi gereken yerler açısından çok zengindir. Böylelikle görülmesi gereken yerler ile gezilmesi gereken yerler aranmaktadır.

Antalya Ağustos ayında gidilmesi görülmesi gereken yerler başlıca yerler şunlar olmaktadır.

  • Kaleköy
  • Kekova Batık Şehri
  • Phaselis Antik Kenti ve Koyları
  • Olimpos
  • Adrasan
  • Kaş

Ağustos ay’ına ilk günleri ile birlikte gezi planlarını yapan kişiler nerelere gideceğinin arayışı içerisinde olmaktadır. Bu aşamada Batı Antalya kendisine yer buluyor. Özellikle Noel Baba’nın şehri Demre ilçesinde bulunan Kaleköy, batık şehir bu etapta ilginizi çekecek yerler olmaktadır. Öyle ki tarihi dokunun yanında muhteşem bir doğaya sahip Demre herkesin ilgisini çekecek zenginliğe sahip olmaktadır. Henüz turizme tam anlamıyla açılamayan ilçenin bakir koyları sizleri mest edecek güzelliklere sahip olmaktadır. Özellikle Kekova, Batık şehir ile Üçağız Köyü sınırlarında bulunan koylar tekneyle gidilebilen yerler olmaktadır.

Kaleköy (Simena Antik Kenti)

Aradıklarınız

Simena Antik Kenti ile çevresine ev sahipliği yapan Kaleköy günlük tekne turlarının yoğun olarak demir attığı yer olmaktadır. Adeta doğal bir liman görünümünde olan Akdeniz’in en güzel bölgelerinden olan yerde tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Kıyı kenar şeridi tam anlamıyla tekne ile konaklayabileceğiniz muhteşem balık lezzetine tadabileceğiniz yerler olmaktadır. Burada daha çok kaya ev tipi mezarlar bulunmaktadır.

Antalya Ağustos ayında gidilmesi görülmesi gereken yerler

Antalya Ağustos ayında gidilmesi görülmesi gereken yerler

Batık Şehir

Üçağız Köyü bölgesine yapacağınız geziler tekne ile yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Öyle ki burada batık şehir herkesin merak ettiği bir yerdir. Tarihi kalıntıların bulunması nedeniyle yüzme yasağının olduğu batık şehrin gezilmesinde altı cam tekneler kullanılmaktadır. Bazı teknelerin cam bölmelerinde denizin dibine bakılması mümkündür. Bu sayede binlerce yıl öncesinden kalan şehir kalıntıları ile testi gibi tarihi dokuyu bu sayede görebiliyorsunuz. Bazı bölgelerde suyun üstünde kalan kalıntıları da görmeniz mümkün olmaktadır.

Antalya Ağustos ayında gidilmesi görülmesi gereken yerler

Antalya Ağustos ayında gidilmesi görülmesi gereken yerler

Phaselis Antik Kenti

Girişinde ücret ödemeniz gereken Phaselis Antik Kenti binlerce yıldır liman kenti olarak hizmet etmiştir. Sahilden itibaren içeriye doğru süzülen bir cadde burada sizi karşılamaktadır. Öyle ki denize dik yapılan bu cadde yaz kış esinti veren bir yer olmaktadır. Burada tarihi yapılar ile kazıların devam ettiğini belirtmek mümkündür. Çok güzel bir denizi ve sahil şeridi bulunmaktadır. Çam ağaçlarının gölgesinde denize girebileceğiniz bir yer olmaktadır. Bölgenin korunması açısından mangal ve ateş yakılması yasak olan bölge Ağustos ay’ında Antalya’da gezmeniz gereken yerlerden olmaktadır.

Antalya Ağustos ayında gidilmesi görülmesi gereken yerler

Antalya Ağustos ayında gidilmesi görülmesi gereken yerler

Olimpos

Tarihe yapacağınız yolculuğunuzun duraklarından biri olan Olimpos büyülü bir atmosferi ile sizleri misafir etmektedir. Kumluca ilçesi sınırları içerisinde kendisine yer bulmuştur. Böylelikle Antalya şehir merkezine 84 km mesafede bulunan yer Kumluca’ya da 27 km uzaklıkta bulunmaktadır. Günübirlik geziler ile teknelerin burada konakladığını söylemek mümkündür. Uzun bir sahil şeridi bulunmaktadır ve Adrasan ile Çıralı Yanartaş mevkiine komşu olduğunu söylemek mümkündür.

Antalya Ağustos ayında gidilmesi görülmesi gereken yerler

Antalya Ağustos ayında gidilmesi görülmesi gereken yerler

Kaş

Demre ile Kalkan arasında kalan Kaş, Türkiye’nin en gözde tatil yerlerinden biridir. Burada özellikle dalış turizmi kendisine yer bulmaktadır. Küçük olmasının yanında herkesin sevdiği yerlerden olan Kaş Ağustos’ta mutlaka görülmesi gereken yerlerden olmaktadır. İlçeye girişten itibaren kartpostallık bir görüntü veren şehrin her bir bölgesi muhteşem manzaraya sahiptir. Günübirlik geziler ile tekne turlarının buradan sürekli yapıldığını belirtmek gerekmektedir. Aynı zamanda dalış turizmi için burada önemli dalma noktaları bulunmaktadır. Antalya’nın batıdaki en son ilçesi konumunda olan Kaş sokakları ile gezilecek yerleri listenize almanız gerekenlerden olmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.