1. Anasayfa
 2. Bodrum

Bodrum Koyları Berrak Denizi ve Temizliğiyle Büyülüyor

Bodrum Koyları Berrak Denizi ve Temizliğiyle Büyülüyor
0

Ege Bölgesinin en çok tercih edilen tatil bölgesi Bodrum sahili 215 kilometre uzunluğunda ve bu sahilde onlarca Bodrum Koyları sizlere zaman zaman ev sahipliği yapan yerler. Bodrum’da hangi koylarda denize girilmeli? Bodrum’un En güzel koyları hangisi? Koylara nasıl gidilir gibi sorularınıza yanıtlar buluyoruz.

Bodrum Koyları En Doğal Haliyle Güzel

Bodrum yarımadası ile uzun bir sahil şeridi sizleri burada bekliyor. Ege ve Akdeniz’in bütünleştiği bir yerde denize girmek tatilinizi güzel kılıyor. Burada özellikle tekne gezisi ile koyları tercih eden kesimin en önemli arayışı nerede denize girileceği. Bu aşamada kiraladığınız teknenin kaptanı da tecrübesi ile bu konuda sizlere yön veriyor. Ancak ticari beklentiler sizlerin asıl güzelliklerden uzak kalmanıza da neden olabilir. Bu anlamda Bodrum Koyları Gezilecek Yerler planlaması yapmanız önemli bir husus.

İlginizi çekebilir Bodrum Gezilecek Yerler – Rüya Gibi Bir Tatilin Adresi

Bodrum Tatilinde Konaklama Önemli

Bodrum gezisi öncesi ilk etap arayışınız elbette Bodrum Konaklama olur. Bu çerçevede sizlere farklı büyüklük ve sınıftaki oteller, pansiyonlar yanıt verecek kapasitede. Ancak önemli hususlardan birisi elbette bütçeniz. Bu çerçevede erken rezervasyon imkanı ile Bodrum otelleri sizlerin cebinize de dost olacağını belirtmek gerekiyor. Konaklama sonrası ise nerelere gideceğiniz, nerede denize gireceğiniz, hangi aktivitelere imza atacağınızın listesini yapmak tatiliniz açısından da önemli olur.

bodrum koyları

Gündüz deniz ve doğa güneş battıktan sonra ise gece hayatı ile en eğlenceli tatilinizi geçireceğiniz Bodrum’da konaklamalı tekne turları da mümkün. Bu aşamada Fethiye, Göcek, Bodrum Limanlarından kalkan tekneler günlük kiralanabiliyor. Lüks bir gulet kiralamasıyla standart bir ahşap tekne kiralaması da alternatifleriniz arasında bütçenize göre şekilleniyor.

Yalıçiftlik Kargıcak Koyu

Onlarca koy arasında en çok uğrak noktalarından birisi olan Yalıçiftlik Kargıcak Koyu’nda tam bir doğal havuz sizleri karşılıyor. Berrak temiz bir deniz ve dalganın olmaması herkesin burada uzun süre denize girebilmek için konaklamasına neden oluyor. Bodrum Koyları arasında ilk alternatifiniz olabilir.

bodrum koyları

Göltürkbükü Cennet Koyu

Berrak denizi ve temizliği ile doğal havuzlardan biri de Göltürkbükü Cennet Koyu. Burada hem teknelerden hem de karadan denize giriliyor. Sahili de kum ve temiz. Yaz aylarında burası biraz yoğun olabiliyor. Ancak güzelliği ile tekne turları buraya sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde de yapılıyor.

Yalıkavak Küldür Koyu

Bodrum’un markası lüks mevkisi Yalıkavak bir çok ünlüye ev sahipliği yapıyor. Burada özellikle restoranların olması hareketlilik sağlıyor. Temiz denizi ve bakımlı yatların burada olması Yalıkavak Küdür Koyu’nun tercih edilmesinde önemini gösterir nitelikte. Yalıkavak bölgesinde halk plajı da bulunuyor. Burada doğal güzellikler ile alanların çoğu da sit alanı olarak kayıtlı.

Akyarlar Karaincir Koyu

Sığ ve temiz deniz arayanların adresi Bodrum Akyarlar Karaincir Koyu. Akyarlar mahallesinde bulunan Karaincir Koyu Bodrum’un güneyinde kalıyor. Burada halk plajı da bulunuyor.

bodrum koyları

Ortakent Yahşi Plajı Koyu

Bodrum’un en yoğun ve kalabalık plajlarından biri Ortakent Yahşi plajı’dır. Buranın denizi de doğal bir temiz. Yine buraya ulaşımın kolay olması, buradaki almak isteyeceğiniz hizmetlerin fiyatlarının da uygun olması alternatifler arasında ilk sıralara çıkarıyor.

Bodrum’da Bulunan Diğer Plaj ve Koylar

 • Bitez Plajı
 • Günbatımı Plajı
 • Gümüşlük Halk Plajı
 • Kumbahçe Sahili
 • Gündoğan Halk Plajı
 • Torba Koyu
 • Gerenkuyu Koyu
 • Bardakçı Koyu
 • Aspat Koyu
 • Bodrum Akvaryum Koyu
 • Kissebükü Koyu

Bodrum Gezilecek yerler ile Bodrum koyları listesi yaparken sizin tatilinizin süresi ve bütçenize göre bir planlama yapılması gerekir. Burada bir yarım ada gezisi yapacağınız için bölgeden araç kiralama hizmeti almak mantıklı olabilir. Bu aşamada yerli ve yabancı herkese Rent a Car hizmeti de veriliyor. Tatilinizin sakin ve huzurlu geçmesini istiyorsanız tekne turları ile Bodrum Koyları denize girmek için en ideal yerler oluyor.

Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.

Yazarın Profili

Your email address will not be published. Required fields are marked *