Adrasan Plajı Suluada

Adrasan Plajı Suluada

Antalya’da plajlar ve koylar ön plana çıkan tatil seçeneklerindendir. Yazın sıcaklarla beraber insanların kaçtığı ilk yerler plajlar olmaktadır. Antalya’da Adrasan Suluada Plajı da bunlardan biridir. Bu koyun çevresini saran çam ağaçları, onu daha da ön plana çıkarıyor.

2 kilometre uzunluğundaki kumsal, manzarası ile ve genişliği ile tercih ediliyor. Adrasan sahilinin sit alanı içinde yer aldığı da biliniyor. Hemen karşısında ise Suluada’yı görebilirsiniz. Suluada, Adrasan kasabasının karşısında kalan şirin bir Akdeniz adası olarak biliniyor. Adrasan sahiline yaklaşık 15 km olan bu adayı da ziyaret edebilirsiniz. Akdeniz ile Antalya şehrinde deniz keyfi en güzel Adrasan plajlarında yaşanmaktadır.

Adrasan Tekne Turları

Güzel bir rota çizdiğinizde önce Adrasan Plajı’nda vakit geçirebilir ve daha sonra sahilden kalkan teknelerle Suluada’ya varabilirsiniz. Turkuazın en güzel halini bu koylarda ve sahilde doyasıya yaşayabilirsiniz. Antalya gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda kendisine yer bulan Suluada bir anlamda ulusal sınırları aşan bir ünü bulunmaktadır.

Adrasan Sahilden kalkan tekneler ücretli olarak sizi Suluada’ya götürebilir. Rüzgârlı denizde 40-45 dakika boyunca yolculuk yaparak, adaya varabilirsiniz. Sonra eşsiz kumlarda güneşlenebilir ve keyfini çıkarabilirsiniz. Kiralamış olduğunuz tekneler, önce Suluada’ya daha sonra da civarda bulunan birkaç koya uğrayarak turu tamamlıyor.

Adrasan Sahili Tekne turları genellikle saat 10.00 civarı başlıyor ve 17.00’a kadar sürüyor. Günübirlik olarak düzenlenen bu turlara da ilgi oldukça büyük ve tercih ediliyor. Berrak sulara sahip plan bu koyun bazı yerlerinde tüplü dalış yapabilirsiniz. Balık avlama da bir diğer etkinlik olabilir,  buraya gelen birçok kişi zıpkınla balık avlayabiliyor.

Adrasan Suluada Plajı

Adrasan Plajı Suluada’ya Nasıl Gidilir? Sahil Ücretli Midir?

Adrasan Plajı’na bugün itibariyle çok sayıda yerli ve yabancı turist gitmektedir. Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı olan bu koy, şehir merkezine 90 km uzaklıktadır. Dilerseniz Adrasan Sahili’ne gidiş için özel aracınızı kullanabilirsiniz. D400 karayolu ile yaklaşık 1,5 saatte buraya varmak mümkündür. Sahil turizmi aktif bir biçimde yapıldığı için şehirden de dolmuşlar ile buraya gelebilirsiniz.

Adrasan Plajı karşısında yer alan Suluada’ya gitmek için ise, sahilden kalkan tekne turlarını değerlendirebilirsiniz. Sabah saatleri 10.00 ila 16.00 veya 17.00’a kadar tekne bulabilmek mümkündür. Turlar önce Suluada’da biraz vakit geçirerek daha sonrasında civarda bulunan diğer koylara giriş yapmaktadır.

Adrasan sahilinde yüzmek ve vakit geçirmek için Adrasan Plajı giriş ücreti ödemenize gerek yoktur. Ancak tabi ki şezlong ve şemsiye için 20Tl gibi bir ücret vermeniz gerekmektedir. Plaja ücretsiz bir biçimde girebilirsiniz.

Adrasan Sahili’nden Suluada tekne turu yapmak istiyorsanız Suluada tekne turu 2022 fiyatları kişi başı 200TL civarındadır. Bu turlara ikramlar, çay ve yemek gibi giderler de dâhildir ve ekstra bir fiyat ödemeniz gerekmez. Yetişkin ve 3 yaş üzeri herkesten 200TL ücret alınmaktadır.

Antalya’ya yolunuz düşerse, Adrasan Sahili’ne uğramanız ve oradan bir Suluada Tekne turu yapmanız şiddetle önerilir. Turkuaz rengin en güzel şekilde yaşandığı Adrasan ziyaretçilerini bekliyor.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.