Konserve Koyu Halk Plajı

Konserve Koyu Halk Plajı

Mavi bayrak logosuna sahip Konserve Koyu Antalya’nın Muratpaşa sınırları içerisindeki Lara bölgesinde bulunmaktadır. Öyle ki şehrin Lara ile geceleri en hareketli bölgesi olarak tanımlayabileceğimiz yerlerden olmaktadır.

Söz konusu Antalya olunca uzun deniz kenarı şeridi boyunca yüzlerce koy, sahil ve plaj sizleri beklemektedir. Ancak şehir içinde özellikle Muratpaşa ilçesinin Lara bölgesinde falezler nedeniyle denize girmek neredeyse imkansız olmaktadır. Bu anlamda Muratpaşa Belediyesinin adımları ile vatandaşa halk plajı imkanı veren Konserve Koyu plajlar içerisinde sizlere ekonomik ve hızlı çözümler sunan bir yer olmaktadır. Yaptığım araştırmalar buraya neden Konserve koyu isminin verilmesi yönündeydi. Ancak çalışanlarda dahil olmak üzere bu konuda ayrıntılı bir bilgiye ulaşamadığımı belirtmek isterim.

Konserve Koyu

Konserve Koyu Halk Plajı

Konserve Koyu Nerede?

Antalya’ya tatile gelen kişiler genelde ilçeleri tercih etmektedir. Ancak şehir merkezinde belli yerlerde denize girmek isteyenler için mavi bayraklı sahil tercih edilen bir yer olmaktadır. Özellikle burada denizin altından çıkan kaynak suları ile soğuk sularda kulaç atmak istenilmektedir. Bu sebeple konserve koyu nerede soruları sorulur. Koy Muratpaşa ilçesinin Lara bölgesinde yer almaktadır. Bu anlamda koyun yakın yerlere mesafesi;

  • Havaalanı 14 km
  • Düden 2 Şelalesi 4 km
  • Şehir merkezine 7 km

Plajın uzunluğu yaklaşık 60 metredir. 30 metre genişliğe sahip plaj halk plajı tipiyle vatandaşların hizmetinde olmaktadır. İniş kısmında isteyenler şezlong kiralamak yerine buraya havlusunu sererek denize girebilmektedir. Plajda doğal olarak kum bulunmamaktadır. Aynı zamanda deniz taşlık ve kayalık olmaktadır. Ahşap iskele üzerinde konumlanan plajdan merdivenle denize girilir. Kayalıklarda deniz yosunları olur. Hatta siyah yengeçleri görebilirsiniz. Ancak bu hayvanlar kimseye zarar vermemektedir. Diğer ilginç bir konu ise denizde balığın çok olması ancak denizde kimseyi ısırmamalarıdır.

Konserve Koyu Merdivenleri Kaç Basamak

Deniz üzerinde kayalıklara demir iskeleler üzerine kurulan Konserve Koyu falezlerde bulunmaktadır. Bu sebeple buraya iniş için merdiven kullanılmaktadır. Bölge sit alanı ilan edildiği için buraya asansör yapılamamaktadır. Bu sebeple plaja iniş için iki farklı bölgeden merdivenle inilmektedir. İlk merdiven kısmında sizleri 129 basamak karşılar. Oldukça dik olan merdivenden iniş kadar çıkışlarda oldukça zor. Ancak halk plajı haline gelen bölgede çok fazla alternatifin olmaması buranın bir hayli ilgi görmesine neden olmaktadır. Merdiven inişleri ile asansörün olmaması nedeniyle engelliler için uygun olduğunu söylemek mümkün değildir.

Konserve Halk Plajı

Ahşap İskele Üzerinden Deniz Keyfi

Konserve Koyu Fiyatlar

Antalya Muratpaşa Belediyesinin bir işletmesi konumunda olan Konserve Koyu bölgedeki en ekonomik deniz keyfini yaşayacağınız bir yerdir. Fiyatlar oldukça caziptir. Öyle ki bölgede deniz için sadece şezlonga 150 liradan başlayan ücretler ödersiniz. Ancak burada 20 TL gibi bir ücretten bahsetmek mümkün. Hatta markette satılan gazlı bir içeceğin fiyatı 9 TL iken bu içeceği burada 12 TL ile alabiliyorsunuz. Bu anlamda çok ekonomik ücretlerden bahsetmek mümkündür. Böylelikle Konserve koyu fiyatları belli başlı olarak şu şekilde;

  • Kola gibi gazlı içecekler 12 TL
  • Su 4 TL
  • Maden Suyu 8 TL
  • Şezlong 20 TL
  • Bira 40 TL

Antalya’da En Güzel Halk Plajlarından Biri

Konserve Koyu Açılış ve Kapanış Saatleri

Belli saatler içerisinde faaliyet gösteren Konserve Koyu sabahın erken saatlerinde kapılarını halka açmaktadır. Sabah 6:30 gibi koyda çalışan personel buraya açarken hazırlık yapmaktadır. Sabah 8:00 gibi vatandaşlar burayı kullanabilmektedir. Akşam 20:00 saatine kadar açık olan koy girişleri bu saatten sonra kapatılmaktadır.

Bölgede yaşıyorsanız ve bir iki saatliğine deniz keyfi yapmak istiyorsanız Konserve koyu tam size uygun bir yer diyebiliriz. Ancak çevrede buraya yakın olsanız dahi denize girebileceğiniz çok daha alternatiflerinizin olduğunu bilmek gerekir. Bu anlamda alternatif olarak Konserve koyu tercih edilebilir. Özellikle burayı ziyaret edenlerin koy ve diğer hususlardaki yorumları Gezi Masalı ile bizler için önem taşımaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.