Milas Bodrum Havalimanı Nerede? Mesafeler Transferler

Milas Bodrum Havalimanı Nerede? Mesafeler Transferler

Muğla’nın Milas ilçesine özellikle Bodrum’a gelen ve gidenler için kurulmasından dolayı Milas Bodrum Havalimanı adı verilmiştir. 1980 li yılların sonuna doğru Bodrum ziyaretleri için açılan Bodrum Imsık havaalanı küçük kapasitesi nedeniyle küçük uçaklarca kullanılmak zorundaydı. Bu sebeple uluslararası alanda büyük bir marka haline gelen Bodrum’a yapılan tatiller ve konaklamalar için büyük bir havalimanına ihtiyaç duyuluyordu.

Milas Bodrum Havalimanı Bodrum Arası Kaç Km?

Bu havaalanı öncelikli olarak Bodrum isminin verilmesi ile gündemdeydi. Ancak havaalanı sınırları aslen Milas ilçesi sınırlarında kalmıştır. Buraya uzaklığı 12 km Bodruma ise 32 km mesafededir. Havalimanı Milas ilçesi sınırlarında olmasından dolayı buraya iki ilçenin de adı verilmiştir.

milas bodrum havalimanı harita

Milas Bodrum Havalimanı 5 Milyon Yolcu Kapasitesine Sahip

Duyulan ihtiyaç üzerinde 1994 yılında temeli atılan Milas Bodrum Havalimanı inşası yaklaşık 4 yıl sürdü. Cumhuriyetimizin 75 nci yılı nedeniyle yapılan dış hatlar terminali de açılışı itibariyle Türkiye’nin gözde havalimanları arasına girdi. Bodrum havalimanı da diğerlerinde olduğu gibi yap işlet devret modeli ile inşa edilmiştir. 95 bin 683 metre kare kapalı alana sahiptir. Yaklaşık 5 milyon yolcu kapasitesi 2012 yılında yeni dış hatlar binası hizmete girmiştir.

Milas Bodrum Havalimanını TAV İşletiyor

Milas Bodrum Havalimanı 2014 yılında gerçekleştirilen ihale ile Tepe Akfen Vie Havalimanları Holding (TAV) 2035 yılı sonuna kadar buranın işletmesini 717 milyon + KDV bedel ile satın aldı. Yapılan bu havalimanı özellikle Milas ve Bodrum yöresinin turizmini canlandırmış önemli bir ivme kazanmasına neden olmuştur. Öyle politik bir konumda olması bir çok turistik bölgeye yakın olmasını kılmıştır.

Milas Bodrum Havalimanı Nerede?

Ege Bölgesinin yıldızı haline gelen bütün turistik merkezlere yakınlığı ile ilgi odağı haline gelen Milas Bodrum Havalimanı Google haritalar üzerinden rota belirlemenize yardımcı oluyor. Buradan giriş yaparak rotanızı hesaplayabilirsiniz. Muhtemel diğer ilçelere uzaklığı da şu şekilde;

milas bodrum havalimanı

  • Bodrum 32 km
  • Milas 12 km
  • Muğla 76 km
  • Didim 82 km

Mobil Uygulaması Bulunuyor

Havalimanı ile ilgili bilgilere ulaşmak ve anlık uçuşlar ile saatleri ile diğer hususlarda ayrıntılı bilgi alabilmek için hem Android hem İos kullanıcıları için ayrıca Mobil Havaalanı uygulaması da bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde bir çok bilgiye anında ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Büyüklüğü ve yıllık yolcu kapasitesi ile havalanları içerisinde önemli bir yer tutan Milas Bodrum Havalimanı özellikle yaz aylarında en yoğun dönemini yaşıyor. Bir çok otel müşterilerinin ulaşımını sağlamak için buradan transferler yapılmasına da olanak sağlıyor. Bodrum Konaklama hizmeti almak için kişilerde genel olarak uçak bileti ve havaalanı transferleri gibi paket hizmet satın alma yoluna gidebiliyorlar.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.