Sonbahar Tatili İçin Gidilebilecek 7 Yer

Sonbahar Tatili İçin Gidilebilecek 7 Yer

Yazın sona ermesi ile birlikte özellikle fotoğraf sanatçılarının yollarını aşındırdığı Sonbahar tatili için gidilebilecek 7 yer henüz planlama yapmayanların ilgisini çekebilir.

Sonbahar tatilinde yurt içinde ve yurt dışı olarak gidebileceğiniz çok güzel destinasyonlar mevcuttur. Türkiye’de Kapadokya yine gözde olurken dünyanın dört bir yanı sonbahar renkleri ile festivaller düzenlemektedir.

Sonbahar Tatili Destinasyonları

Sonbahar yeşilden sonra farklı renklere bürünen mükemmel yerler ile unutulmaz bir tatil sunar. Özellikle fotoğraf düşkünleri için rengarenk alanlar tatilin gözdesidir. İçerisinde Türkiye destinasyonlarının da olduğu sonbahar tatilinde gidilebilecek yerler şunlardır.

  • Kanada – Banff Ulusal Parkı
  • ABD – New England Bölgesi
  • Japonya – Kyoto
  • İsviçre – Zermatt
  • Türkiye – Kapadokya
  • İskoçya – İskoç Yüksekleri
  • Fransa – Provence Bölgesi

Kanada – Banff Ulusal Parkı

Sonbaharın elini uzattığı Kanada7nın Banff Ulusal Parkı dağ manzarası ile ilgileri üzerine çekmektedir. Dört mevsim ziyaret edebileceğiniz yer sonbaharda çok daha renklidir. Bu sebeple keyifli bir tatil için bu mevsim tercihiniz olabilir.

Sonbahar Tatili İçin Gidilebilecek 7 Yer

Sonbahar Tatili İçin Gidilebilecek 7 Yer

ABD – New England Bölgesi

ABD’nin New England bölgesini oluşturan Vermont, Maine ve New Hampshire gibi şehirlere bağlı ve çevresindeki dağlar ile ormanlar sarı, turuncu ve kırmızı renkleri size sunan bir festival niteliğindedir. Bütçeniz uygunsa burayı tercih edebilirsiniz.

Sonbahar Tatili İçin Gidilebilecek 7 Yer

Sonbahar Tatili İçin Gidilebilecek 7 Yer

Japonya – Kyoto

Uzak doğu seçeneği Japonya’nın Kyoto şehri için vazgeçilmez bir alternatiftir. Burada sonbahar ile turuncu, sarı ve kırmızı renkler hakim olmaktadır. Bölgede bulunan kiyomizu-dera ve Arashiyama Bambu ormanları tatilinizin adresidir.

Sonbahar Tatili İçin Gidilebilecek 7 Yer

Sonbahar Tatili İçin Gidilebilecek 7 Yer

İsviçre – Zermatt

Matterhorn Dağının eteklerinde hem kayak hem sonbaharın renklerini yaşayacağınız Zermatt listede bulunan yerlerdendir. Dağlar, vadiler ile bitki örtüsü büyüleyici bir gösterim sunmaktadır.

Türkiye – Kapadokya

4 mevsim milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Kapadokya sonbahar mevsiminde en güzel günlerini sunmaktadır. Kış gelmeden önce burada tatil ve aktiviteler göz doldurur. Özellikle balonla uçma fikrinin maksimum heyecanla yaşandığı bölge birçok aktiviteye ev sahipliği yapmaktadır. Kayseri ve Nevşehir havalimanı ile bölgeye ulaşım kolaydır. Aynı zamanda mağara odalarında konaklama ile geçmişe yolculuk Kapadokya’da sizleri beklemektedir.

İskoçya – İskoç Yüksekleri

Geniş vadilere ve göletlere sahip İskoçya’nın yüksekleri renkli otlaklar ile sonbaharda çok güzel bir festival düzenlemektedir. Bu festivale katılmak isterseniz İskoçya sonbahar tatili için alternatifiniz olacaktır.

Fransa – Provence Bölgesi

Sonbahar tatilini Avrupa hayalinde olanların adresi Fransa’nın Provence Bölgesi fırsat olabilir. Lavanta tarlaları ile ünlü olan yerde bağlar da farklı renklere bürünmektedir. Şarap üretiminin yoğun oludğu yerde harika bir yolculuk sizleri beklemektedir.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.