Tünektepe Teleferik Ücreti Ne Kadar?

Tünektepe Teleferik Ücreti Ne Kadar?

Eğer Antalya’ya yolunuz düşerse harika Antalya manzarasına sahip olan Tünektepe’yi ziyaret etmeden dönmemelisiniz. Tünektepe teleferik ücreti ödemesi ile hizmet alınmaktadır. Bununla birlikte merkezi Antalya iline yakın bir konumda olup Kemer yolu üzerinde yer almaktadır. Tünektepe’ye teleferik ile tırmandığınız zaman manzarası adeta sizi alıp başka yerlere götürecektir.

Konyaaltı plajları ve Konyaaltı ilçesi başta olmak üzere Antalya’nın muhteşem doğal güzelliklerini önünüze süren Tünektepe’ye araç ile teleferikle çıkılmaktadır. En heyecanlısı ise son yıllarda faaliyete başlayan teleferik olmaktadır. Zira Kemer yolu istikametine gidenler bu teleferiklerin altından geçmektedir. Böylelikle buraya çıkış için tünektepe teleferik ücreti merak edilir. Bununla birlikte Antalya teleferik çalışma saatleri merak edilen hususlardan biri olmaktadır.

Antalya Tünektepe Teleferik Ücreti (Öğrenci, Öğretmen, Tam)

Antalya şehir merkezinde bir teleferik bulunmaktadır. Sarısu mevkiinden hareket eden teleferik kısa bir mesafe sonrası Tünektepe mevkine ulaşmaktadır. Bu manzara mutlaka gidilip görülmeye değerdir. Zirveye çıktığınız zaman adeta Antalya ayaklarınızın altına serilmiş durumdadır. Bu harika Antalya manzarasında ve esen serinletici rüzgarında sevdikleriniz veya aileniz ile güzel vakit geçirebilirsiniz.

Antalya Tünektepe Teleferik Ücreti

Antalya Tünektepe Teleferik Ücreti

Tünektepe Antalya Büyükşehir Belediyesine ait olan bir şirket tarafından işletilmektedir. Bundan dolayı tesisten uygun fiyatta yararlanma şansınız vardır.  Burada aynı zamanda harika manzaraya karşı güzel bir hafta sonu kahvaltısı yapabilir ve manzaranın doyasıya tadını çıkarabilirsiniz. Rakımı ise yaklaşık olarak 600 metre olup teleferik ile dik bir tırmanış sonrasında tesislerin bulunduğu konuma ulaşıyorsunuz. Antalya Tünektepe Teleferik ücreti ise 2022 senesi ile 0-6 yaş arası çocuklar için ücretsiz olup 7-16 yaş arası 30 TL’dir ve 17 yaş üstü kişiler için ise 50 TL gibi bir ücreti vardır. Antalya Tünektepe Teleferik Saati 10:00 – 18:00 saatleri arasında olmaktadır.

Tünektepe Teleferik Saatleri Ne Zaman?

Antalya Tünektepe Teleferik Sosyal Tesisleri pazartesi günü hariç tüm günler ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Hafta içleri Antalya teleferik saatleri 10.00-18.00 saatleri arası olup, hafta sonu ise 09.00-18.00 saatleri arası hizmet vermektedir.  Antalya Tünektepe teleferik sosyal tesisi haftada bir kez bakım nedeninden dolayı kapalı tutulmaktadır. Antalya’nın bu muhteşem harika manzarasını sizler de merak ediyorsanız ve aileniz ile güzel bir hafta sonu kaçamağı yapmak istiyorsanız Tünektepe teleferik sosyal tesislerinde bir gün geçirebilirsiniz. Aynı zamanda kafenin etrafına konulmuş olan dürbünler ile Antalya’yı keşfedebilirsiniz. Ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılaması için bay-bayan WC, mescit, bebek bakım odası ve sağlık ekiplerinin de bulunduğu bir revir hizmeti vardır. Bunun yanında tesiste ana restoran, kafe, eşya dükkanı ve hediyelik alabileceğiniz dükkanlar da mevcuttur. Eğer sizler de hala Antalya Tünektepe Teleferik sosyal tesislerini denemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir.

Antalya Tünektepe teleferik saatleri sabah 10 ile akşam 18 saatleri arasında yapılmaktadır. Kısa süren ancak heyecan ve mutluluk veren bir gezi olanaklarından biridir. Teleferik ücretleri Antalya bölgesinde özellikle resmi gün ve törenlerde öğrenci ve öğretmenlere indirimli olarak yapılabilmektedir. Hatta 24 Kasım Öğretmenler günü Antalya Teleferik ücreti öğretmenlerden alınmayabilir.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.