Adrasan Pazarı Ne Zaman?

20.08.2023
303
Adrasan Pazarı Ne Zaman?

Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında maksimum ziyaretçi kapasitesine geçen Adrasan pazarı ne zaman buraya gelenlerin sorguladığı hususlardan olmaktadır. Sizlere Adrasan, Olimpos pazarı hakkında bilgiler veriyoruz.

Antalya ile çevresindeki güzelliklerden bir yer Adrasan muhteşem bir coğrafya ve iklimi ile dört mevsim sizleri bekliyor. Yaz aylarında ayrı bir tat ile heyecan sunan bölge kış aylarında farklı tatil olanaklarına zemin hazırlıyor. Tatil adresi Adrasan ise mesajlarımıza kulak verin.

Adrasan Pazarı Ne Zaman

Adrasan Pazarı Ne Zaman

Adrasan Pazarı Ne Zaman Kuruluyor mu?

Olimpos ile muhteşem bir atmosfere sahip olan Adrasan çok küçük bir alana sıkışmıştır. Ancak buna rağmen yaz aylarında binlerce kişiyi ağırlayan bir turizm merkezi haline gelmektedir. Bölgede bungalow tarzı konaklama üst seviyelerdedir. Yasal olarak ruhsatlı ev yapımında yapılan düzenlemeler neticesi 5 bin metrekare arazisi olanlara ruhsatlı ev yapma imkanı verilmektedir. Bu yüzden taşınabilir bungalow tarzı konaklama burada yaygındır. Deniz kıyı kenar şeridi kısadır. Bunun yanında Adrasan tekne turları buradan kalkan teknelerle yapılmaktadır. Bu yüzden kıyı şeridinde teknelerden neredeyse yüzme alanı kalmamaktadır.

Adrasan Pazarı Ne Zaman

Adrasan Pazarı Ne Zaman

Tatilin küçük ama sevimli adresi Adrasan aynı zamanda Suluada sayesinde çok ziyaretçi almaktadır. Ancak buraya gelenlerin özellikle rağbet ettiği yer yerel ürünlerinde satışa konu edildiği Adrasan pazarıdır. Bu sebeple Adrasan pazarı ne zaman diye sorgular yapılmaktadır. Adrasan’da yerel ürünlerin satıldığı küçük Pazar yeri bulunur. Adrasan pazarı ise Pazar günleri kurulmaktadır.

Adrasan Pazarı Ne Zaman

Adrasan Pazarı Ne Zaman

Olimpos Pazarı Ne Zaman?

Bunun yanında merak edilen hususlardan biri de Olimpos pazarı ne zaman olmaktadır. Olimpos’ta Pazar kurulmamaktadır. Ancak buraya yakın olan Adrasan’da Pazar günü, Kemer’de ise Pazartesi günü kurulan pazaryeri ziyaret edilebilir. Merakınız Kumluca Pazarı ne zaman ise bu aşamada Cuma gününü beklemeniz gerekmektedir. Kumluca’nın şirin kendi Mavikent Pazarı ise Perşembe günleri kurulmaktadır.

Adrasan Pazarı Ne Zaman

Adrasan’da Sahil

Adrasan’da denize girmek istiyorsanız kum sahil olarak tercihiniz 5 ve 6 numaralı sahiller olmalıdır. Ancak daha çok çakıl arıyorsanız 1 ve 2 numaradan başlayabilirsiniz. Tekneler ise sahil şeridinin tam ortasını kaplamaktadır. Liman olmaması nedeniyle kıyıya demir salan tekneler özellikler akşam saatlerinde sahili komple kapatmaktadır.

Adrasan Pazarı Ne Zaman

Adrasan Pazarı Ne Zaman

Adrasan Pazar Yeri Nerede?

Yaz aylarında köylülerin yetiştirdiği taze meyve ve sebzelere ulaşım sağlayabileceğiniz Adrasan Pazarı şehre girişte hemen sol tarafta yer alıyor. Burada tatil yapan kişiler özellikle Adrasan Pazar yeri nerede sorgusu yapmaktadır. Antalya istikametinden yani yolundan Adrasan’a girerken Pazar yeri soldadır. Küçük olmasına rağmen yaz aylarında oldukça kalabalıktır. Küçük ve üstü kapalı bir pazara sahip olmasına rağmen yoğun satış yerleri ile taşan Pazar özelikle burada yetişen ürünlerin satıldığı yerlerdir.

Adrasan Pazarı Ne Zaman

Adrasan Pazarı Ne Zaman

Adrasan’da Fiyatlar Nasıl?

Adrasan Pazarı şehre girişte bulunan Mehmet Akif Ersoy ilkokulu’nun hemen arkasında yer almaktadır. Burada giyim kuşam kadar, ayakkabı satışı yapılmaktadır. Hatta halı ve kilim satışı yapıldığı görülebilir. Bunun yanında küçük olmasına rağmen yerli ve yabancı turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği yerdir. Bölgede özellikle Cumartesi ve Pazar günleri yoğunluk artar. Bununla birlikte alışveriş seçenekleri de artış göstermektedir. Örneğin ekmek bulmanız öğleden sonraki saatlerde zor olmaktadır. Zira buraya gezmeye gelen kişiler erken saatlerde alışveriş yaparak tüketmektedir. Bu sebeple buraya gelenlerin ekmek alımını erken yapması gerekir.

Adrasan Pazarı Ne Zaman

Adrasan Pazarı Ne Zaman

Adrasan Market Alışveriş İmkanları

Adrasan’da özellikle ihtiyaçlarınızı karşılamak için birçok market markasına ulaşabilirsiniz. Zira bölgesel marketler fiyat açısından pahalı olmaktadır. Bu sebeple kişiler bilindik Bim, A101 gibi marketlere rağbet göstermektedir. Adrasan’a girişte sizleri Carrefoursa karşılar. İleride ise Bim, Şok Market, A101 sırasıyla sizleri bekler. İlerleyen yol sonrası ise Migros sizlere göz kırpar. Bu sebeple burada alışveriş yapma imkanınız en uygun fiyatlarda karşılanabilir.

Adrasan Pazarı Ne Zaman

Adrasan pazarında fiyatlar ise bir hayli ilginç. Zira Ağustos ayında burada inciri 40 TL ile alabilirken bir başkası 100 TL karşılığı satabiliyor. Bunun için araştırmak önemli olduğu kadar pazarlık yapmakta gerekebilir.

Adrasan Pazarı Ne Zaman

Adrasan ve çevresindeki alışveriş imkanları ile merak edilen hususlarda yorumlarınızı aşağıda bekliyoruz.

Adrasan Pazarı Ne Zaman

Adrasan Pazarı Ne Zaman

Adrasan Pazarı Ne Zaman

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.