Barcelo Group Kapadokya’ya 30 Milyon Euro Yatırım Yapıyor

Barcelo Group Kapadokya’ya 30 Milyon Euro Yatırım Yapıyor

Dünyanın en güzel destinasyonlarından biri olarak gösterilen Kapadokya bölgesine Barcelo Group 30 Milyon Euro yatırım yapıyor. Dünya turizm devi Barcelo Group son olarak yaptığı açıklama ile Türkiye’deki yatırımlarını genişletiyor. Zira grubun Türkiye’de 3 oteli bulunuyordu.

Turizm yatırımlarında Türkiye halen gözde olmaya devam ediyor. Dünya çapında büyük bir turizm şirketi olan Barcelo Group 25 ülkede faaliyet gösteriyor. 300 otel ile büyük bir turizm firması olan grubun Türkiye’de 50 milyon Euro yatırımı ile üç oteli bulunuyordu. Grup Başkanı Simon Pedro Barcelo yaptığı açıklama ile Kapadokya’ya 30 Milyon Euro yatırımla dördüncü otellerini açacakları yönde oldu. Turizm Haberlerine konu olan yatırım özellikle Kapadokya için önemli.

Kapadokya’ya 30 Milyon Euro Yatırımla Otel Açıyor

Geçtiğimiz gün Bloomberg HT televizyonuna açıklamalar yapan Barcelo Group Başkanı Simon Pedro Barcelo yıl sonunda dünya genelinde 300 otele ulaşacaklarını söyledi. Otel zincirlerinin başlamasından Büyükbabası Mallarco’dan bahseden Barcelo, 25 ülkede faaliyet gösteriyoruz. Çok büyük bir potansiyelimiz var. Böylelikle 30 binden fazla çalışan ile hizmet veriyoruz dedi.

Barcelo Group Kapadokya’ya 30 Milyon Euro Yatırım Yapıyor

Otel yatırımları ile Türkiye’de büyüme hedefi olduğunu belirten Barcelo, yatırımlarımıza devam edeceğiz dedi. Bu anlamda 50 milyondan fazla yatırım yaptıklarını belirten Barcelo, 30 Milyon Euro yatırım ile 4. Oteli Kapadokya bölgesinde açacaklarını belirtti. 200 odalı otelin farklı restoranları olacak. Aynı zamanda tur şirketi olarak faaliyet gösteren Barcelo Group bünyesinde Türkiye’ye 2019 yılında İspanya’dan 150 bin kişi geldiğini söyledi. 2020 yılında ise 300 bin kişiye çıktığını açıkladı.

Otellerden 1,9 Milyar Euro Kazanç Sağladı

Barcelo Group bünyesinde faaliyet gösteren Avoris Tur şirketinin Portekiz ve İspanya’nın en büyüğü olduğunu dile getiren Barcelo, 1500 den fazla tur operatörlerine sahip olduğunu açıkladı. Hatta küçük bir havayolu şirketi olduğunu belirtti. Böylelikle İspanyolları Karayip, Dominik Cumhuriyeti, Meksika, Küba ve Orta Amerika’ya gönderdiklerinden bahsetti.

Barcelo Group 2023 bütçesi son olarak 5,6 milyar Euro olduğunu söyleyen Barcelo, bu bütçenin 1.9 milyar Eurosunun otellerden kazanıldığını belirtti. Bölgenin kalkınması için gereken koşulları sağlayacak olan Barcelo Group’un yine aynı bölgede yerel yatırımcıları da bulunuyor. Zira bu yatırımcıların birçok unsuru sağladığı belirtiliyor. Özellikle İstanbul oteli ile büyük bir potansiyel yakalayan şirketin önümüzdeki günlerde Kapadokya ile ön plana çıkması beklentiler arasında  bulunuyor.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.