Dünya Turundaki İngiliz Turist Timthy Whiting Depreme Hatay’da Yakalandı

09.02.2023
298
Dünya Turundaki İngiliz Turist Timthy Whiting Depreme Hatay’da Yakalandı

Dünya turuna çıkan İngiliz Turist Timthy Whiting Hatay durağında depreme yakalandı. Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depreme kaldığı otelde yakalanan turist yaşadığı korkuyu cümlelerine aktardı.

Dünya turu için yola çıkan İngiliz turist Timthy Whiting’in Türkiye durağı Hatay olmuştu. Kahramanmaraş merkezi ile yaşanan depremden 10 il büyük çapta etkilenirken bunlardan biri de Hatay oldu. Hatay’da konakladığı otelde depreme yakalanan İngiliz turist deprem sonrası The Mirror gazetesine depremle ilgili röportaj verdi. Yaşadığı kabusu, korkuyu anlatmaya çalışan 29 yaşındaki turist deprem sonrası insanların diri diri beton blokların altına gömüldüğünü belirtti.

Türkçe Geliyorlar Diye Bağırdı

Seyahatleri esnasında daha önce Türkiye’de küçük depremlere yakalandığını belirten İngiliz turist bu durumu hayatı boyunca yaşamadığını sözlerine ekledi. Saniyeler içerisinde gerçekleşen depremin savaş gibi olduğunu, anlık olarak nükleer bomba patlamış gibi bir etki yarattığını söyleyen Timthy Whiting Hatay’da konakladığı otelin hasar alarak enkaza döndüğünü belirtti.

Whiting yaptığı açıklamada deprem esnasında kapıdan çıkmaya çalıştığını, ancak her yerde korku ve panik ile birlikte büyük gürültü olduğunu söyledi. Her yerden çığlık sesleri geliyordu. Binadan panik içeriisnde çıktığımızda sanki farklı bir dünyaya geçtiğini belirten Whiting enkaz altında kalan insanları kurtarmak için insanların elleriyle beton blokları kazmaya başladığını sözlerine ekledi.

Deprem sonrası elden gelen yapacak bir şey olmadığını söyleyen İngiliz turist Timthy Whiting deprem sonrası enkazlardan insanları kurtarmaya çalışan insanlara Türkçe olarak sadece geliyorlar diye seslenebildiğini belirtti.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.