Gramafon Kafe Taş Plaklardan Müzik Keyfi Sunuyor

Gramafon Kafe Taş Plaklardan Müzik Keyfi Sunuyor

Gramafon’a gönül veren biri kendisini ülke çapında duyuracak bir işletmeye imza atarak Ankara’da Gramafon Kafeyi hayata geçirmiş. İlk etapta müzeye girdiğinizi hissedebileceğiniz bu kafe de daha çok antika eserlerin sergileniyor olması sizlere nostalji yaşatıyor.

Gramafon Kafe’de Antika Eşyalar Sergileniyor

Ankara’nın tarihi semti Samanpazarı bir çok restorana ve kafeye ev sahipliği yapıyor. Ancak eşine rastlamanız neredeyse imkansız bir restorandan ve kafeden bahsetmek istiyorum. Burada hem yiyecek hem içeceklerinizi yudumlarken nostalji yaşamamanız mümkün değil. Ankara Kalesi’ne yakın bir bölgede bulunan Gramafon Kafe yıllardır aynı çizgide hareket ediyor. Konuklarına yaşattığı duygulu anlar buranın ününe ün katmış. İl dışından bile burayı görmeye gelenlerin olduğunu söylemek mümkün. Gezilecek yerler listenize eklemenizin doğru olacağını belirtmek isterim.

gramafon kafe

Canlı Müzik Eşliğinde Nostalji Yaşıyorsunuz

Gramafon kafe sizlere soğuk ve sıcak içecek ikramında bulunurken bazı günlerde canlı müzik keyfini de sunuyor. Burada yapılan etkinlikler arasında eski plaklar eşliğinde dinleyeceğiniz müzikler sürekli olsa da canlı dinlemenin de ayrı bir keyf olduğunu belirtmek doğru olacaktır.

İşletme sahibi Ali Okan ve çalışanlarının oldukça sıcak tavrı ve karşılaması sizlerin de özel olduğunuzu hissettiriyor. Ankara, Samanpazarı ziyaretinizde modern işletmelerin sıralandığını görürsünüz. Ancak burasının bu işletmelere inat nostalji yüklü atmosferini sergilemeye devam etmesi özellikle 60’lı yıllarda doğanların heyecanına da ortak oluyor.

gramafon kafe

Gramofon Kafe’de Neler Var?

gramafon kafeİşletme içerisinde antika eşyaların yanında plaklar, eski posterler, gramofonlar, radyolar sizin dikkatinizi çekebilir. Ancak bir gezgin bir fotoğrafçı olarak buradaki antika fotoğraf makineleri benim en çok dikkatimi çekmişti. Nitekim buradaki manuel filmli makineler bende ayrı bir yer bırakmış olacak ki bende kendi fotoğraf makinesi koleksiyonumu yapmaya başladım. Ankara gezisi yapacaksanız Ankara Kalesini görmeden gitmeniz neredeyse mümkün değil. Bu sebeple buraya kadar gelmişsen Gramafon Kafeyi’de ziyaret etmenizi ve en azından bir kahve içmenizi tavsiye edebilirim.

Gramafon Kafe Nerede?

Burayı sizlerde gönül gözünden görmek isterseniz adresi Koyunpazarı yokuşu, No 28 Samanpazarı Ankara. Telefon numarası ise 312 309 45 78. Ziyaretiniz öncesi burada yoğunluk oluşabilir. Bu sebeple internet sitesi üzerinden çevrimiçi rezervasyon imkanı da verene Gramafon Kafe yıllardır aynı çizisinde devam ediyor. Gezi Masalı yazmanız için önemli argümanlar burada yeterince bulunuyor.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.