Keles Kocayayla Bungalov ile Çadır ve Karavan Kampının Adresi

15.08.2023
490
Keles Kocayayla Bungalov ile Çadır ve Karavan Kampının Adresi

Çadır ve karavan ile kamp yapmayı sevenler için Keles Kocayayla Bungalov ile Çadır ve Karavan Kampı sizler için muhteşem bir adres olabilir.

Yaylalar ile eko turizminin önemini Bursa’nın Keles ilçesinde bulunan Kocayayla ile bir kez daha keşfedebileceğiniz bir yerdir. Marmara Bölgesinin en yüksek seviyelerinde konumlanan yayla aynı zamanda Orhan Gazi ile Nilüfer Hatun’un düğünlerinin yapıldığı adrestir. Bir zamanlar tarihe tanıklık eden yer günümüzde daha çok çadır kampı ile karavan kamplarının adresi olmaktadır. Bu aşamada Kocayayla Bungalov evleri kamp açısından yaz kış önemli konaklama yerleri olmaktadır.

Bursa, Keles Yaylaları

Marmara Bölgesi’nde bulunan bu yerleşmenin en yüksek yaylalarından olan Kocayayla; gerek güzelliği ile gerekse ihtişamıyla görenleri kendine hayran bırakıyor. Bu bahsedilen yaylanın tam olarak 1050 rakımı bulunmaktadır. Bu bölge içeriğindeki doğal güzelliklerinin yanı sıra aynı zamanda tarih kokan görüntüsüyle de görenleri cezbediyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş dönemine de ev sahipliği yapan yer aynı zamanda bir rivayete göre Orhangazi’nin düğünün de yapıldığı bir alandır.

Tamamı ile yeşil severler için bulunmadık bir nimettir burada çadır kurup arkadaşlarıyla kalp yapmak isteyenler aynı zamanda karavanları olanlar için de uygun bir rotadır. Bursa’nın şehir merkezine tam olarak 64 kilometre kilometrelik bir uzaklıkta olan bu bungalov ev işletmelerine yapacağınız yolculuk sadece ama sadece bir saat sürecektir. Burada çadır kampı kurmak istemeyenler için de güzel oteller ve pansiyonlar bulunmaktadır. Şehrin yoğun kalabalığından uzaklaşmak isteyenler ve tatil kaçamağı yapmak isteyenlerin arayacağı tek adres olan koca yaylayı sizlere önerebiliriz.

Keles Kocayayla Bungalov

Keles Kocayayla Bungalov

Keles Kocayayla Bungalov Konaklama

Bu bölgeye ait olan bungalov evleri de oldukça meşhurdur bu evler ise sanılanın aksine oldukça makul fiyatlıdır. Bu evlerde isteğe bağlı 1+0, 1+1, 2+1 evler bulunmaktadır. Ayrıca bu evler çevreyle uyumlu olması ve daha hoş bir görüntüde bulunması için ahşaptan yapılmıştır. İçerisinde mutfak, banyo, tuvalet ve, buzdolabı ve daha birçok eşyanın bulunduğu odalarda hem doğal bir mekan içindeyken hem de evinizdeymiş gibi bir rahatlığa sahip olabiliyorsunuz. Bu evlerdeki tek sıkıntı otel gibi yemek servisi bulunmaması, bu ihtiyacı tamamen sizin kendinizin temin etmesidir.

Kocayayla’da Neler Yapılır?

Kocayayla da yapılabilecek  aktiviteleri sizler için sıralayacak olursak;

Keles Kocayayla Bungalov

Keles Kocayayla Bungalov

  • Burada barbekü keyfi yapabilirsiniz.
  • Uçsuz bucaksız yemyeşil yaylalarında doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.
  • Aynı zamanda yeni evlenecek çiftler için de Kocayayla tam bir dış çekim ve fotoğraf konusunda aranacak mekanlardan birisidir.
  • Bu yaylalarda bisiklet kurları yapabilirsiniz.
  • Arkadaşlarınızla beraber kağıt veya masa oyunları oynayabilirsiniz.
  • Bu yerleşkede bulunan tarihi mekanları gezebilirsiniz.
  • Çadır kurarak veya karavan kiralayarak buralarda kamp yapabilirsiniz bunun için de Keles belediye tesislerini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Gezi masalı yaz kış yazacağınız en önemli hatıralarınızın adresi olmaktadır. Bu anlamda ülkemizin nadide bölgelerine yapacağımız ziyaretler hatıralarımızı süsleyen diğer etkenlerdir. Bursa ve Keles ile yayla turizminin alternatiflerinden biri böylelikle Kocayayla olmaktadır. Kamp alanları ile önemli yerleri bulunan yer görülmesi gereken yerlerden biridir.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.