Antalya’da Mangal Yakılacak Yerler Kapuz Kanyonu

Antalya’da Mangal Yakılacak Yerler Kapuz Kanyonu

Muhteşem bir doğanın en güzel tablolarını sunan Antalya’da mangal yakılacak yerler özellikle ilkbahar aylarının gelmesi ile çokça yapılmaya başlandı. Antalya merkezde nerelerde mangal yakılıyor? İçeriğimizde yer alıyor.

Hafta sonları sevdiklerinizle piknik keyfi yaşamak istiyorsanız doğal olarak mangal yakmayı herkes istemektedir. Böylelikle Antalya’da mangal yakılacak yerler sık araştırılmaktadır. Antalya şehir merkezinde bu anlamda kısıtlı yerlerin olduğunu belirtmek doğru olur. Ancak pikniği nerede yaptığınızda önem kazanmaktadır. Farklı bir yer arıyorsanız, daha çok doğaya yakın olmak istiyorsanız bu aşamada adresiniz Antalya Kapuz Kanyonu olmaktadır. Zira burası Antalya’nın gizli kalmış cennetlerinden bir köşedir.

Tatlı suda yüzme imkanı Kapuz Kanyonunda

Kano gezintisi yapabileceğiniz, muhteşem berraklığında tatlı suda yüzebileceğiniz bir yer olan Kapuz Kanyonu Konyaaltı ile Döşemealtı ilçeleri arasında kalmaktadır. Buraya gidiş için GPS üzerinden rota planlaması yapabilirsiniz. Ancak ulaşımda son aşamada tabela olmaması sizi yanıltmasın. Aşağı Karaman mahallesinden de gidebileceğiniz kanyonda en büyük zevk tatlı suyun içerisinde piknik yapmak olacaktır.

Antalya’da Mangal Yakılacak Yerler Kapuz Kanyonu

Antalya’da Mangal Yakılacak Yerler Kapuz Kanyonu

Suyun hayat verdiği kanyonda yeşillikler arasında bir piknik sizi bekliyor. Gizli kalmış cennet derken burası çok kişi tarafından ziyaret edilmiyor. Hafta sonları dahi çok kalabalık görmeniz mümkün değil. Mangal yakmak için bakir alanları mevcut. Burada taşlar arasında ateşlerin yakıldığını görürsünüz. Ancak tam bir piknik ve mangal düşkünüyseniz donanımınız olması halinde bunu su içerisine yapabilirsiniz. Suyun içerisinde otururken, hem suyun serinliğinde ateş yakma, etinizi pişirme zevkine sahip olabilirsiniz. Bu nedenle Antalya’da Mangal Yakılacak Yerler içerisinde Kapuz Kanyonu mutlaka listenizde olması gerekir. Antalya merkezde mangal yakılacak yerler hakkında ayrıntılara daha önce yer vermiştik. Fakat mangal ve piknik açısından ele alındığında Antalya çok zengin bir şehirdir.

Antalya’da Mangal Yakılacak Yerler Kapuz Kanyonu

Antalya’da Mangal Yakılacak Yerler Kapuz Kanyonu

Su içerisinde Mangal yakıp, pikniğinizi yapabilirsiniz

Kapuz Kanyonu giriş ücreti söz konusu değil. Ancak burada alışveriş yapabileceğiniz yer olmadığı gibi lavabo ve diğer ihtiyaçlarınız için bir yer bulunmuyor. Tamamen bakir bir yer. Şehir merkezinden uzak olduğu kadar, şehir merkezinde yer alan yerlerdendir. Yılan balığı ve alabalık tutabileceğiniz yerlerden olan kanyonda ayrıca kano zevki yapabilirsiniz. Burada yerel olarak bir aile kano gezintisi yapma imkanı veriyor. Belli ücretler dahilinde kanoyla kanyonun derinliklerine gitme imkanınız bulunuyor. Ancak hizmeti almadan önce pazarlık yapmanızda fayda olacağını ayrıca belirtmek isterim.

Antalya’da Mangal Yakılacak Yerler Kapuz Kanyonu

Mevsimine göre burada birçok meyve ağacından taze olarak dalından yeme imkanınız olabilir. Mayıs ayının son günleri olarak burada kara ve beyaz dut mevsimi. Ancak çevreniz tamamen badem, portal, zeytin ağaçları ile sarılı. Tatlı su olması burayı bir cennet haline getirmiş. Hatta su boyunca farklı kuş türlerini görebileceğiniz Kapuz Kanyonu Antalya’da mangal yakılacak yerler listesinden sadece biridir.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.