Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes Kayak Merkezi

Kış aylarının vazgeçilmez tatil adresi Erciyes Kayak Merkezi yerli ve yabancı binlerce turistin odak noktası haline gelmektedir. Tatil öncesi, esnasında ve sonrasında ihtiyaç duyulanlar ile merak edilen Kayseri Erciyes Kayak Merkezi hakkında bilgiler içeriğimizde yer almaktadır.

Kayseri Erciyes Kayak Merkezi Aktiviteleri

Özellikle kayak yapmayı severlerin en uzun süreli pistlerinden birine sahip olduğu Erciyes Kayak Merkezi muhteşem bir doğal güzellikler bütünüdür. Öyle ki yaz kış dört mevsim burada tatil yapılabilmektedir. Zira Erciyes Dağı’nın önemi ülkemiz açısından da çok büyüktür. Kış aylarındaki kayak tatili merakı ilkbahar ile birlikte yaz aylarında yayla tatiline dönmektedir. Tertemiz havası ile herkesi kendisine çeken Kayseri Erciyes ayrıca birçok aktivitenin de adresi olmaktadır. Böylelikle burada;

 • Kış sporları
 • Dağcılık
 • Yürüyüş turizmi
 • Doğa yürüyüşü
 • ATV turları
 • Jeep Safari turları
 • Paraşütle Atlama (Skydiving)

Başlıca yapılabilen aktiviteler ile Erciyes Kayak Merkezinde ne yapılır sorusunun yanıtı olmaktadır. Türkiye öylesine özel güzelliklere sahiptir ki… Bunlardan sadece biri Kayseri Erciyes Kayak Merkezi olmaktadır.

Erciyes Kayak Merkezi

İnternetten Erciyes Kayak Merkezi Canlı Takibi

Tatil süresince burada olanları yakından izlemek mümkündür. Öyle ki Erciyes Kayak Merkezi canlı olarak izlenebilmektedir. Sosyal medya paylaşımları yanı sıra Youtube ile birlikte geliştirilen dijital ortamlarda bölge canlı olarak izlenmektedir. Canlı olarak izleyebileceğiniz alanlar ise şunlardır:

 1. Erciyes
 2. Çeşmeler
 3. Seyir Alanı
 4. Otopark Alanı
 5. Gondol Alt İstasyonu
 6. Pist

Olarak altı noktadır. Görüntüler Kayseri Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Kayseri Erciyes A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Buraya duyulan özlem ve ulaşamayanlar için bölgeyi canlı olarak internetten takip etme imkanı sağlamaktadır. Merak edilen husus Erciyes Kayak Merkezinde ne var olmaktadır. Burada başlıca;

 • 300 metre uzunluğa sahip 2 baby-lift tesisi
 • Uluslararası Kayak yarışmaları için tescillenen 2 profesyonel kayak pisti

Burada sizleri beklemektedir.

Erciyes Kayak Merkezi

Okunmalı  Saklıkent Kayak Merkezi Antalya’da Günü Birlik Gezi Alternatiflerinizden

Erciyes Kayak Merkezi Otelleri

Bölgeye yapılan gezi ve seyahatlerde uzun dönemli olarak en önemli husus konaklamadır. Bu aşamada önemli olan husus Erciyes Kayak Merkezi Otelleri olmaktadır. Burası çok geniş bir otel yelpazesine sahiptir. Öyle birkaç konaklama yeri ile sınırlı değildir. Öyle ki yüzden fazla sayısı ile her bütçeye uygun oteli burada bulabilirsiniz.

Yerli ve yabancı turistlerin dört mevsim ilgi gösterdiği bölgede kış ayları kadar yaz ayları da ziyaretçi akınına uğramaktadır. Kayak pistine sahip bölgede aynı zamanda havuzlu otellerde tatil için yerinizi ayırtabilirsiniz. Ancak kış aylarında yoğunluk artmaktadır. Öyle ki Erciyes Kayak Merkezi Kar Kalınlığı kayak için uygun olmasından itibaren yer bulmak zorlaşmaktadır. Kalınlık mevsime göre 50 ile 70 cm arasında değişiklik göstermektedir. Bu kalınlık aralığı kayak için önemlidir.

Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes Kayak Merkezi konaklama imkanı için öncelikli rezervasyon gerekmektedir. Zira kış aylarında yoğunluk ile tatil yapmak isteyenler yer bulamadığı gibi erken rezervasyonlarda bütçeye daha uygun olmaktadır. Burada pansiyon konaklamalar olduğu kadar yıldızlı otellerde kalınabilir.

Konaklama Fiyatları

Erciyes Kayak Merkezi Otel Fiyatları konaklama yerine göre değişiklik göstermektedir. Bu anlamda yıldızlı bir otelde konaklamak isterseniz kişi başı gecelik yaklaşık olarak 1200 TL ücreti gözden çıkarmanız gerekir. Öyle ki bu durum otelin konforu ve özelliklerine göre çok daha yüksek tutarlara çıktığından Erciyes Kayak Merkezi Otel fiyatları 2023 yılında ekonomik koşullar nedeniyle çok yüksek olmuştur. Başlıca Kayseri Erciyes kayak Merkezi otelleri ile konaklama yerleri ise şunlardır;

 • Zümrüt Palas Otel
 • Aroyal Rezidans Suites
 • Mirada Del Monte Otel
 • 3917
 • Library Hotel Erciyes

Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes Kayak Merkezi Hava Durumu

Erciyes Bölgesinde kayak için en önemli hususlardan birisi hava durumudur. Bu sebeple özellikle günübirlik geziler planlayan kişiler Erciyes Kayak Merkezi Hava durumu hakkında bilgi edinmek istemektedir. Bu aşamada yine internet ile dijital ortamlar hava durumunu anlık olarak ziyaretçilere bildirmektedir. Hatta Meteoroloji Genel Müdürlüğünün bilgilerine göre Erciyes Kayak merkezi 15 günlük hava durumu yayınlanmaktadır. Böylelikle uzun dönemli olarak planlama yapılması mümkün olmaktadır.

Kayseri Erciyes Kayak Merkezi bölgenin olduğu kadar ülkemizin de önemli bir turizm çekim noktasıdır. Öyle ki burada kayak yapabilmek için İstanbul, İzmir gibi uzak noktalardan günübirlik turlar düzenlenmektedir. Uçakla Erciyes Kayak Merkezi turları kar kalınlığının yeterliği seviyeye ulaşması ile birlikte buraya düzenlenmektedir. Böylelikle hızlı ulaşım, konforlu seyahat ile birlikte kayak yapma heyecanına ulaşılmaktadır.

Kayseri sınırları içerisinde bulunan kayak merkezi sezonunda kayak yapmaya müsaittir. Başka zamanlarda gezme imkanınız olsa da kayak merkezinin sezonu 15 Kasım ile 1 Mayıs tarihleri arasında olmaktadır.

Kayak yapmak isteyenler merkezin kime ait olduğunu merak etmektedir. Bu sebeple Erciyes Kayak merkezi kime ait sorgularının yanıtı Kayseri Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak Kayseri Erciyes A.Ş. olmaktadır.

Okunmalı Ayrıcalıklı bir kayak keyfi için; Palandöken

Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes Kayak Merkezi Fiyatları

Gezi öncesi en önemli hususlardan biri program ile planlamadır. Bu sayede maksimum verim alabileceğiniz bir gezi düzenlenebilir. Bu aşamada en önemli hususlardan birisi fiyatlardır. Zira ulaşım, konaklama ile birlikte buradaki diğer fiyatlar önemli olmaktadır. Hatta Erciyes Kayak Merkezi fiyatları en önemlisi olmaktadır.

Kayak merkezinin işletmesi Kayseri Büyükşehir Belediyesine aittir. Bu anlamda kendi şirketi olan Kayseri Erciyes A.Ş. 2023 yılı fiyatlarını yayınlamıştır. Buna göre kayak merkezinin fiyatları şu şekildedir;

Kayakçılar;

 • 1 çıkış 35 TL
 • 7 çıkış 175 TL
 • 14 çıkış 250 TL
 • 30 çıkış 475 TL
 • Yaya 1 çıkış 15 TL
 • Yürüyen bant 5 çıkış 50 TL 10 çıkış 90 TL
 • Ek Hizmet çocuk oyun alanı 30 TL, Günlük kiralık dolap 30 TL
 • Zirve tırmanışı 1 çıkış 50 TL

Erciyes Kayak Merkezi fiyatlarında ayrıca 0-12 yaş arasına indirimler uygulanmaktadır. Buna göre düzenleyeceğiniz bütçeler ile burası gezilebilmektedir.

Kayseri Erciyes Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Buraya havayolu ile gidebileceğiniz durak Erkilet Havalimanı’dır. Aynı zamanda Kapadokya bölgesine hizmet veren havalimanı olan Erkilet Uluslararası bir havalimanıdır. Erciyes Dağı Kayak merkezine havalimanının uzaklığı yaklaşık 30 kilometredir. Hisarcık Kasabası üzerinden ulaşım sağlayacağınız yere aynı zamanda şehir merkezindeki Develi Dolmuşları ile gidilebilmektedir. Böylelikle yolcular direk olarak buraya ulaşmaktadır.

Erciyes Kayak Merkezine Giderken Ne Giyilir?

Burada kayak yapmak isteyenlerin merak ettiği hususlardan biri de Erciyes Kayak merkezine giderken ne giyilir olmaktadır. Buraya giderken yanınıza eldiven, bere, kalın kazak gibi soğuktan koruyacak kıyafetler alınmalıdır. Kayak merkezinde kayak için gerekli olacak kıyafet ve diğer ihtiyaç konusu ürünler ücreti karşılığı ile temin edilebilmektedir. Özellikle ayakların soğuktan korunması için kat kat çorap giymemek gerekir. Bunun aksine termal çoraplar işinizi daha iyi görecektir.

Kayak esnasında güvenlik üst seviyelerdedir. Bu sebeple Erciyes kask zorunlu mu sorusu ile aramaların yanıtı evet olmaktadır. Zira çarpmalar, düşmeler ile yaşanılan kazalarda korunmak amacı ile kask zorunluluğu uygulanmaktadır.

Özellikleri ile göz dolduran Erciyes Teleferik kaç metre sorusunun yanıtı ise 23 bin 750 metre olmaktadır. Muhteşem bir teleferik sistemine sahiptir. Öyle ki bu teleferik 26 bin 750 yolcu taşıma kapasitesine sahiptir. Teleferik kaç dakika sürüyor yanıtı ise 32 dakikadır.

Erciyes Kayak Merkezi Kaça Kadar Açık?

Program öncesi önemli olan hususlardan biri de Erciyes Kayak merkezi kaça kadar açık olduğudur. Kayak merkezi açık olduğu saatler şu şekildedir;

 • Hafta içi her gün 09:30 ile 18:00 saatleri arası
 • Hafta sonu 09:30 ile 20 saatleri arası.

Erciyes Kayak Merkezinde Ne Yenir?

Kayseri bölgesine uygun olarak burada tadabileceğiniz lezzetlerin başında yağlama gelmektedir. Bunun yanında Kayseri mantısı tüketilebilir. Yağlama yiyeceğiniz adresler ise Kaşık-la, Ananın Yeri ve Elmacıoğlu restauranttır.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.