1. Anasayfa
  2. Antalya

Güver Uçurumu Giriş Ücreti Kamp Ücretleri Ne Kadar?

Güver Uçurumu Giriş Ücreti Kamp Ücretleri Ne Kadar?
Güver Uçurumu Giriş Ücreti
0

Atmosferi, doğal yaşam alanları ve güzellikleri ile sizlere her daim sunum yapan Güver Uçurumu giriş ücreti, kamp ve diğer ayrıntılar içeriğimizde yer almaktadır.

Güver uçurumu Antalya ilinden geçen ve herkesin mutlaka gezip görmesi gereken keşif noktalarından bir tanesidir. Özellikle de Antalya yaz aylarında çok fazla yerli ve yabancı turisti misafir ettiği için burası turistlerin uğrak noktaları haline gelmektedir. Güver uçurumu Döşemealtı ilçesinde yer alan bir milli parktır. Tazı kanyonuna oldukça benzemektedir. Burada yukarıdan uçurum manzarası, aşağıdan ise kanyon manzarası harika bir şeklide izlenir. Ziyaretçiler tarafından merak edilen konuların başında Güver uçurumu giriş ücretleri gelmektedir. Güver uçurumuna giriş ücreti yoktur. Yani ücretsiz bir şekilde gelip dilediğiniz zaman gezinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Güver Uçurumu Giriş Ücreti, Ziyaret Saatleri

Güver Uçurumu Kanyonu 24 saat açık olup dilediğiniz zaman gelip gezebileceğiniz bir yerdir. Antalya ilinin Döşemealtı ilçesinde yer alan bir milli parktır. Burası özellikle doğaseverler ve kamp severler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Hatta yolu üzerinde geyik yaşama alanları bulunmaktadır. Bu alanlar tel örgüler ile çevrilidir. Güver Uçurumu giriş ücreti ödenmeden gezilmektedir. Burada manzarayı yakından görebilmeniz için cam balkon yapılmıştır. Bu balkondan kanyon ve uçurum daha rahat görülebilmektedir.

Güver Uçurumu Kamp Alanı Ücretleri

Güver Uçurumu Giriş Ücreti
Güver Uçurumu Giriş Ücreti

Antalya ili ya da çevresine gelen her doğaseverin Güver uçurumunu mutlaka ziyaret etmesini öneririz. Antalya kamp alanları arasında yer alan ve kamp severlerin sıklıkla kullandıkları Güver Uçurumu adeta doğa harikası bir yerdir. Antalya Korkuteli kara yolu üzerinde yer alır. Konaklama yeri olmayan bu kanyonda oldukça fazla sayıda seyir terası bulunmaktadır. Burada yapabileceğiniz aktiviteler arasında; kamp yapmak, bisiklete binmek ve yürüyüş yapmak gibi birden fazla alternatif seçenekleri bulunmaktadır. Güver Uçurumu ve etrafında doğal alanlarda kamp yapanları görebilirsiniz. Ancak herkese açık bir yer olduğu için burada ücret söz konusu değildir. Yani Güver Uçurumu Kamp alanı ücretsiz doğal alanlar ile kaplıdır.  Yaz aylarında ayrı güzel olan Güver uçurumunu görmenizi ve gezmenizi bu doğa harikası yerin temiz havasını içinize çekmenizi mutlaka öneririz.

Güver Uçurumu Nerede ve Nasıl Gidilir?

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi Güver uçurumu kanyonu Antalya ilinde Korkuteli kara yolu üzerinde yer almaktadır. Özellikle burayı görmek isteyenler Güver Uçurumu nerede sorusunu sormaktadır. Döşemealtı merkezinde bulunan uçurum Korkuteli yolundan içeri girdikten sonra yaklaşık 5 km uzaklıkta yer almaktadır. Yolu stabilize yoldur. Bu sebeple yavaş gidilmesi gerekir.  Aynı zamanda Antalya şehir merkezine de oldukça yakındır. Piknik alanı girişlerinde seyir teraslarına 5 metreden fazla yaklaşılması tehlikeli ve sakıncalıdır. Güver uçurumuna ulaşım da oldukça kolay bir şekilde sağlanır. Antalya ili çıkışında yaklaşık olarak 5 km sonunda döner kavşakta Güver uçurumu tabelasına rastlarsınız. Fakat bu kavşaktan geri dönerek yan yola girip oradan sapmanız gerekir. Böylelikle Güver uçurumuna ulaşım sağlamış olacaksınız.

Güver Uçurumu giriş ücreti ödemeden girilebilen bir yerdir. Ancak bazı dönemlerde buralara girişler kapatılmıştır. Ana yol tarafından bölgeye girişte büyük bir demir kapı sizleri beklemektedir. Bu kapı kapalı olması halinde girmeniz mümkün değildir. Aynı zamanda Güver uçurumuna iki taraflı olarak gidilebilmektedir. Bu iki taraf için de Güver Uçurumu giriş ücreti ödenmemektedir.

Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.

Yazarın Profili

Your email address will not be published. Required fields are marked *