Nemrut Dağı Giriş Ücreti 2024

Nemrut Dağı Giriş Ücreti 2024

Binlerce metrekarelik alana dört mevsim seyir imkanı veren Nemrut Dağı Giriş Ücreti ile gezebileceğiniz bir yerdir. Doğal güzelliklere kültürel zenginlikleri katan yer Adıyaman ’ın Kahta İlçesindedir.

2206 metre yükseklikte sizleri bekleyen Nemrut Dağı Ören Yeri Karadut Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Açılış saati 04:00’tür. Kapanış saati ise 17:00 olurken en son biletler 16:30 kadar alınabilmektedir. Bu süre sonunda gişe kapanmaktadır. Bunun yanında kış mevsiminde burası kapatılmaktadır. Nemrut Dağı ne zaman kapalı sorgusu yapanlar için kış şartlarının çok ağır geçtiği örenyeri Aralık, Ocak, Şubat ve Mart aylarında kapalıdır.

Nemrut Dağı Ören Yeri MüzeKart ile gezilebilmektedir. Müze Kart geçerli olan yerde ayrıca Arsemia Ziyaret edilebilir. Uygarlıkları buluşturan heykeller ile Dünyanın ilgisini çeken Kommagene Krallığının hakim olduğu tepeler Doğu ve Batı terasını bağlayan 180 metre uzunluğunda Tören yolu ile sizleri beklemektedir.

Nemrut Dağı Giriş Ücreti

Nemrut Dağı Giriş Ücreti

Okunmalı Adıyaman Gezilecek Yerleri

Nemrut Dağı’na Giriş Ücreti Ne Kadar?

Nemrut Dağı Giriş Ücreti 2024 yılında 240 TL’dir. Yabancı turistler için bu tutar 10 Euro’dur. Müze 18 yaş altı kişiler için ücretsizdir. MüzeKart geçerli olması nedeniyle ekonomik olması açısından buraya gezi planlayanlar Müze Kartlarını alabilir. Üstelik burada bu kart tahsisi yapılmamaktadır.

Nemrut Dağı Giriş Ücreti

Nemrut Dağı Giriş Ücreti

Geçtiğimiz yıl giriş ücreti 50 TL ile açılan ören yeri kısa sürede önce 100 TL’ye sonrasında ise 240 TL’ye yükseltildi. Nemrut Dağına kaç saatte çıkılır ziyaret yapmak isteyenlerin başlıca sorgusudur. Yaklaşık 30 dakikalık tırmanış ve tepenin dolanması ile inişi toplam 60 dakikalıktır. Ancak güneşin doğuşunu burada görmek gerekir. Bu sebeple geçireceğiniz zaman dilimi artar. Bunun yanında Nemrut Dağında kaç tane merdiven var sorgusu yapılmaktadır. Yaklaşık 300 basamak merdiven çıkışta sizleri beklemektedir.

Nemrut Dağı Giriş Ücreti

Nemrut Dağı Giriş Ücreti

Nemrut Dağı Ne Zaman Ziyaret edilir sorusunun yanıtı ise Nisan ayından itibaren olmaktadır. Ancak en güzel zamanı Mayıs ve Haziran aylarıdır.

Nemrut Dağına Çıkmadan Önce Ne Yapmalı?

Nemrut Dağına Girişler ücretlidir. Tepeye çıkmadan önce bulunan gişeden bilet alarak yukarıya tırmanmaya başlıyorsunuz. Bu aşamada biraz yokuş sizleri bekliyor. Küçük çocuklarıyla gelenler için biraz zorlu etap burada başlarken manzara eşliğinde çıkıyorsunuz. Buranın manzarasını en iyi sabah güneşin başlaması ile görebilirsiniz. Bu sebeple gişe açılışı ile bölgeyi sabah saat 04:00’ten itibaren gezebiliyorsunuz.

Nemrut Dağı Giriş Ücreti

Nemrut Dağı Giriş Ücreti

Nemrut Dağı gezinizin keyifli olması için ayrıca yanınıza içecek ve atıştırmalık almanız gerekir. Bunun yanında yüksek bir mekan olduğu için rüzgarlı havaya yakalanabilirsiniz. Bu sebeple üzerinize giyecek bir şeyler alarak çıkmanız tedbir açısından da önemli olmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.