Düzlerçamı Nerede? Özelliği Önemi Ne? Piknik Yapılır mı? Mangal Yakılır mı?

Düzlerçamı Nerede? Özelliği Önemi Ne? Piknik Yapılır mı? Mangal Yakılır mı?

Antalya’nın doğal yapısı itibariyle güzelliklerinden Düzlerçamı nerede sorguları yapılmaktadır. Döşemealtı ilçesinde yer alan Düzlerçamı geniş bir coğrafyaya sahiptir. Bünyesinde çam ormanları, yerleşim alanları ve tarihi kültürel miraslar bulunmaktadır.

Döşemealtı sınırları içerisinde yer alan Düzlerçamı Antalya merkezine yaklaşık olarak 15 km mesafede yer almaktadır. Burası için tanım iki etaptan oluştuğuna dair söylenebilir. Antalya ile Korkuteli karayolu üzerinde yer alan Düzlerçamı yolun iki yanına dağılmıştır. Bu anlamda yerleşim alanları arasında kalan ormanlık alandan bahsetmek mümkündür.

Düzlerçamı Nerede? Nasıl Gidilir?

Düzlerçamı Antalya’da yaşayanlar için en önemli dinlence ve nefes alınabilecek yerlerden olmaktadır. Bu sebeple Düzlerçamı nerede sorgusu yapılmaktadır. Hatfa sonu sevdiklerinizle piknik yapmak için muhteşem bir atmosfer burada sizi bekler. Aynı zamanda tarihi dokunun başladığı Termesos Antik Kenti üzerinde yer alan Düzlerçamı dünyaca ünlü Güver Uçurumu güzelliklerine ev sahipliği yapmaktadır. Uçurum ve kanyon olan bölgenin alt kısmında devamı ise Kapuz Kanyonu olmaktadır. Döşemealtı ve Konyaaltı mevkiilerinden iki derenin bir araya getirdiği Kapuz Kanyonu suyu Konyaaltından denize dökülür. Buradaki suda yaz aylarında yüzenleri ve kanyonda kano ile gezenleri görmeniz mümkündür.

Düzlerçamı Nerede? Özelliği Önemi Ne?

Düzlerçamı Nerede? Özelliği Önemi Ne?

Düzlerçamı Özelliği Ne?

Düzlerçamı’nın en önemli özelliği piknik ve mesire alanı olmasıdır. Çam ağaçlarının mis kokusu arasında yürüyüş yapabilirken aynı zamanda spor yapma imkanlarınız olabilir. Burada çocuklar için park alanları ve oyun alanları bulunmaktadır. Bu sayede voleybol, basketbol ve tenis gibi oyunlar oynanabilir. Bunun yanında büyükler için kafeteryalar ve ihtiyaçları karşılamak için alışveriş yerleri bulunuyor.

Döşemealtı Belediyesinin koordinesinde hizmet veren Düzlerçamı Mesire alanı giriş ücreti ile kullanılabilmektedir. Ancak Güver Uçurumu için ücret ödemeniz gerekmiyor. Bununla birlikte Antalya mangal yakılacak yerler listesinde yer almaktadır.

Düzlerçamı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası burada yer alır. Alan tel örgü ile çevrilidir. Düzlerçamı nerede arayışında olanlar bu sahayı görmek istemektedir. Amaç buradaki yabani hayvanları korumaktır. Aynı zamanda Döşemealtı ilçesinin bir mahallesidir. Böylelikle buraya Düzlerçamı Mahallesi denilmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.